جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: ۲۲۰ هزار و ۱۴۱ تن انواع گل و گیاه دارویی و زینتی، میوه و خشکبار از مهر ماه تا پایان دی ماه سال جاری با نظارت و پایش بهداشتی واحد قرنطینه نباتی به خارج از کشور ...

ساسان کارجویان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: صادرات تولیدات کشاورزی، در نیمسال دوم هر سال رونق می گیرد و این میزان صادرات محصولات کشاورزی با میزان صادرات آنها در مدت مشابه سال قبل تفاوت محسوسی ندارد.

وی به تولیدکنندگان محصولات کشاورزی توصیه کرد سلیقه کشورهای مقصد را در بسته بندی ها لحاظ کنند و برای باغ ها یا مزارع محصولات صادراتی برنامه بهره وری داشته باشند و در مراحل برداشت و انبارداری جهت حفظ کیفیت، دقت لازم را اعمال کنند.

مدیر جهاد کشاورزی آستارا به فعالیت ۲۲ واحد سورتینگ میوه و تره بار در آستارا اشاره کرد و افزود: در هر یک از این واحدها به طور میانگین ۵۰ نفر و در مجموع یکهزار و ۱۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

کارجویان ادامه داد: ۶ واحد سردخانه با ظرفیت ذخیره ۱۷ هزار تن محصول کشاورزی در این شهرستان فعال است و در هر کدام از این واحد ها حدود ۱۵ نفر مشغول به کار هستند.

آستارا هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی و ۶ هزار بهره بردار دارد و سه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی قابل کشت این شهرستان، شالیزار است و بیشتر کشاورزان شالیکار هستند و اغلب محصولات کشاورزی صادراتی، از سایر شهرستان های گیلان و یا از استان های دیگر به آستارا حمل می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و از سه مرز زمینی، دریایی و ریلی برخوردار است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان