جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده رشت و خمام در مجلس با اشاره به بی توجهی مسئولان به عرصه رسانه، گفت: قلم خبرنگاران بهترین ابزار برای جلوگیری از مفاسد است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده بعد از ظهر شنبه در دیدار با خبرنگاران با بیان اینکه حمایت از خبرنگاران باید به صورت قانونی و با بهره گیری از ظرفیت های محلی باشد، اظهار کرد: بخشی از اقدامات نمایندگان مجلس در دو سال اخیر در راستای کار خبرنگاران و آگاهی بخشی به جامعه بوده است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه مسئولان باید به صورت داوطلبانه جهت رفع مشکلات خبرنگاران گام بردارند، افزود: خبرنگاران در صف اول جبهه فرهنگی کشور هستند و مایل هستیم رسانه های داخلی توسط صاحبان قدرت به رسمیت شناخته شود.

وی ادامه داد: فعالیت خبرنگاران به گونه ای است که می توانند مشاور رسمی مسئولان و مدیران نیز باشند لذا باید زمینه شنیده شدن مشکلات آنها فراهم شود.

آقازاده بیان کرد: تعطیلی کارخانجات و بی توجهی به صنعت، کشاورزی و گردشگری استان گیلان باعث بیکاری هزاران نفر و افزایش آسیب های اجتماعی شده است.

وی با اشاره به اینکه با بی توجهی به فعالان عرصه فرهنگ و رسانه ها خیانت کرده ایم، افزود: قلم خبرنگاران بهترین فرصت برای جلوگیری از مفاسد است.

۷۰ درصد جمعیت رسانه گیلان بسیجی هستند

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان نیز در این نشست رسانه را فضایی برای تربیت کادر انقلابی عنوان کرد و افزود: ۷۰ درصد جمعیت رسانه گیلان بسیجی هستند و اقدامات ارزشمندی برای رفع مشکلات انجام می دهند.

مهدی پارسا با تاکید بر نقش مهم رسانه ها در مقابله با توطئه های دشمنان، بیان کرد: امروز دشمنان ما با قدرت و امکانات کامل در پی فتنه انگیزی هستند لذا باید با جدی گرفتن فضای رسانه و حمایت از خبرنگاران با نقشه های آنها مقابله کنیم.

وی با انتقاد از رشد بی رویه رسانه ها، گفت: بسیاری از افرادی که مجوز تأسیس یک رسانه را می گیرند سواد این کار را ندارند و باید جلوی آنها گرفته شود.

ضرورت پیگیری مطالبات خبرنگاران از طریق مجلس

مسئول امور بانوان بسیج رسانه گیلان نیز با اشاره به مشکلات خبرنگاران بیان کرد: پیگیری بیمه، مسکن و داشتن درآمد ثابت از جمله مهمترین مطالبات خبرنگاران فعال استان است.

محدثه فردی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس جهت رفع مشکلات و پیگیری مطالبات خبرنگاران، تصریح کرد: حل مشکلات خبرنگاران باید از طریق قانونی و با همکاری مجمع نمایندگان استان صورت گیرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان