جستجوگر خبری شهرستان شفت

فومن- بلاتکلیفی احداث پل ورودی فومن امسال ۱۶ ساله می شود و این موضوع علاوه بر ایجاد چهره زشت در ورودی شهر گلایه مردم و مسئولان شهرستان را به دنبال داشته است.

دریافت 33 MB

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- الهام حیدری: پروژه های نیمه تمام شهر فومن همانند سایر شهرهای استان گیلان بسیار است و میراثی به جا مانده از بی توجهی، ناکارآمدی و گاهاً لج و لجبازی مدیران و نمایندگان این شهر در مجلس بوده که برای مردم به یادگار مانده است. وجود این پروژه های نیمه تمام در شهرستان فومن علاوه بر چهره نازیبایی که به این شهر گردشگر پذیر داده سبب هدر رفت سرمایه ها و بیت المال نیز شده است.

پروژه ساخت پل ورودی شهر فومن که کلنگ آن سال ۸۴ با حضور مسئولان استان و شهرستان و با سر و صدا زیاد به زمین زده شد بعد از ۱۶ سال همچنان در پیچ و خم درگیری نمایندگان این شهرستان گیر کرده و پلی که قرار بود روزی به نماد شهرستان فومن تبدیل شود امروز به آئینه دق و یکی از دغدغه های مردم این شهر تبدیل شده است.

زمانی که کلنگ این پروژه که تاکنون چهار نماینده در مجلس، سه دولت، چندین استاندار و فرماندار را به خود دیده به زمین زده شد هیچکس فکر نمی کرد که بعد از ۱۶ سال و هزینه چند ده میلیارد تومانی همچنان درگیر درست یا غلط بودن نقشه و یا رفع اشکالات هندسی و یا اظهارنظرهای کارشناسی و غیر کارشناسی نمایندگان این شهرستان در مجلس باشد.

پروژه ای که با سیاسی بازی های صورت گرفته چندین بار نمای ظاهری و نقشه های آن تغییر یافته و میلیاردها تومان اعتبار صرف این موضوع شده است. امروز تعیین تکلیف وضعیت این پل و اتمام این پروژه نازیبا که به غده ای چرکین در ورودی شهر فومن تبدیل شده یکی از مهم ترین دغدغه های شهروندان فومنی و مطالبه جدی آنها از مدیران دولت مردمی است که با شعار کار جهادی پا به میدان گذاشته اند. مردم انتظار دارند که این بار این پروژه تکمیل و بهره برداری شود.

یکی از وعده های «خلیل بهروزی فر» نماینده شهرستان های فومن و شفت در مجلس یازدهم تعیین تکلیف این پروژه بود. وی پروژه پل ورودی فومن را یکی از مطالبات مهم و بحق مردم این شهرستان عنوان و اظهار کرد: وضعیت فعلی پروژه در شأن شهرستان فومن و مردم آن نیست.

وی با تأکید بر تعیین تکلیف هر چه سریع تر این پروژه، افزود: مرحله تصمیم گیری و طراحی پروژه تمام شده و عملیات عمرانی باید آغاز شده و تا بعد از سال ها بتوانیم ورودی شهر فومن را از حال رکود خارج و ساماندهی شود.

تکلیف پل ورودی فومن سریع تر روشن شود

یکی از شهروندان فومنی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت پروژه پل ورودی این شهر، گفت: متأسفانه بی برنامگی و بی تدبیری چند سال اخیر سبب شده تا بارها شاهد تعییر و تحول در نمای ظاهری این پروژه شاهد بوده ایم امروز منتظر تعیین تکلیف این پل هستیم.

عرفان منصوریان با گلایه از اینکه پل ورودی فومن سال ها است به طور نیمه کاره رها و موجب رنجش مردم شده است، تصریح کرد: تغییر چندباره طرح و عدم اتمام این پروژه باعث ایجاد مشکلات ظاهری برای شهر و اختلال برای تردد شهروندان شده است تغییر چندباره طرح و عدم اتمام این پروژه باعث ایجاد مشکلات ظاهری برای شهر و اختلال برای تردد شهروندان شده است.

این فعال رسانه ای با اشاره به اینکه علاوه بر نواقص مذکور، اجرای طرح نامانوس با محیط شهری، عدم زیباسازی مسیر به چهره شهر و نمای بصری شهر خدشه وارد کرده است. اضافه کرد: اتمام پل ورودی فومن اکنون یکی از مهمترین مطالبات مردم فومن از مسئولان بوده که تا به امروز هم برای آن اعتبارات زیادی از بیت المال به هدر رفته است.

یکی دیگر از شهروندان فومنی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: مدت ها است گلایه هایمان را در خصوص این پل به تک تک مسئولان محلی انتقال داده ایم اما در طول این سال ها فقط صبر پیشه کرده ایم

ناصر شریفی با بیان اینکه این پل مثل یک دژ جلوی شهر را گرفته و راه تردد برای اهالی و مسافران را سخت کرده است، افزود: در صورت تغییر به صورت میدان باز از ترافیک این مسیر کم نمی شود و نیازمند توجه ویژه است.

وی ادامه داد: حالا پس از گذشت چندین سال و روی کار آمدن دولتی جدید که طی ماه های اخیر نشان داده مطالبات مردم برای آن اهمیت دارد چشم انتظار تسریع و تکمیل و بهره برداری از این پروژه هستیم.

ترک فعل ها درباره پل ورودی فومن پیگیری شود

امام جمعه فومن در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مردم همیشه یک گام از مسئولین جلوتر بوده اند و این امر در تاریخ انقلاب نیز ثابت شده است، تصریح کرد: مردم می دانند ما تحریم و مضیقه مالی داریم اما وقتی مسئول در کنار مردم باشد خیلی به کارها کمک می کند.

حجت الاسلام محمد امین نقدی با اشاره به اینکه فومن از لحاظ نیروی انسانی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار کرد: انتظار ما این است از جوانان جهادی و انقلابی فومن در خدمت رسانی به مردم استفاده شود.

وی به وجود پروژه های نیمه تمام بسیار در شهرستان فومن اشاره کرد و گفت: فومن یک شهر گردشگری و مسافر پذیر است وجود پروژه های نیمه تمام و مشکلات در بخش های مختلف شایسته این شهرستان نیست فومن یک شهر گردشگری و مسافر پذیر است وجود پروژه های نیمه تمام و مشکلات در بخش های مختلف شایسته این شهرستان نیست.

حجت الاسلام نقدی با اشاره به بلاتکلیفی ۱۵ ساله برخی از پروژه های فومن همانند پل ورودی شهرستان، اظهار کرد: قرار بود با احداث این پل تردد خودروهای ورودی به شهرستان فومن به راحتی به شهرها و استان های همجوار تردد کنند.

امام جمعه فومن با بیان اینکه بلاتکلیف بودن این پروژه ها حق الناس است، تأکید کرد: در این پروژه ها اگر کسی ترک فعل کرده یا نکرده باید مشخص شود.

امام جمعه فومن تأکید کرد: با روی کار آمدن دولت و مسئولان جدید باید این مشکلات بیان و برطرف شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان