جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری دومین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، گفت: ۲۲ ناشر گیلانی از امروز تا ۱۰ بهمن ماه در این نمایشگاه حضور دارند.

رضا ثقتی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دومین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وجود محدودیت ها برای برگزاری نمایشگاه های حضوری کتاب به واسطه حضور تعداد زیادی از هموطنان امسال برای دومین سال این نمایشگاه به صورت مجازی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از امروز سوم تا ۱۰ بهمن ماه برگزار می شود، گفت: بیش از ۲۰۰۰ ناشر از سراسر کشور برای حضور در این نمایشگاه ثبت نانم کرده اند که ۲۲ ناشر از استان گیلان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: دهسرا، حق شناس، رستگار، طاعتی، الهام اندیشه، دانشگاه گیلان، دوات معاصر، بلور، سپیدرود برخی از ناشران نام آشنایی گیلانی حاضر در این دوره از نمایشگاه مجازی کتاب تهران هستند.

وی با اشاره اینکه امسال نیز همانند دوره گذشته یارانه ای برای دانشجویان، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و طلاب در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: میزان تخفیف کلی که مردم می توانند از آن استفاده کنند ۲۰ درصد پیش بینی شده است.

ثقتی اضافه کرد: برای دانشجویان تا ۲۵۰ هزار تومان و برای اعضای هیئت علمی دانشگاه های نیز تا ۵۰۰ هزار تومان می تواند از یارانه های پیش بینی شده استفاده کنند.

برگزاری رویدادهای فرهنگی با محوریت کتاب در گیلان

وی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با اداره پست برای ارسال کتاب های خریداری شده توسط مردم، تصریح کرد: با توجه به این هماهنگی ها تلاش می شود تا کتاب ها در اسرع وقت و تا ۲۴ ساعت به دست خریداران برسد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ارسال کتاب های تا مبلغ ۵۰ هزار تومان به صورت رایگان از طریق پست انجام می شود، ادامه داد: همچنین پست کتاب ها تا دو کیلوگرم نیز با مبلغ ثابت هفت هزار تومان و بالای دو کیلوگرم نیز با ۱۰ درصد تخفیف انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه همزمان با برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب برنامه های فرهنگی در سطح استان گیلان اجرا می شود، افزود: در شهرستان های شفت، رضوانشهر، لنگرود و رودسر و فومن رونمایی کتاب از جمله این برنامه ها است.

ثقتی همچنین یاد آور شد: در شهرستان های سیاهکل، رودبار، رضوانشهر، تالش، لاهیجان، آستارا، آستانه اشرفیه، رودسر، فومن، انزلی کارگاه های آموزشی کتاب و نویسندگی برگزار می شود.

وی ادامه داد: همزمان با آخرین روز نمایشگاه مجازی کتاب تهران مراسم تجلیل از دو نویسندگی برجسته گیلانی با همکاری حوزه هنری گیلان در تالار مرکزی شهر رشت برگزار می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان