جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیرعامل هلال احمر گیلان از آمادگی امدادگران این جمعیت برای خدمات رسانی در صورت بارش برف بخبر داد و گفت: حدود ۱۸۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در سطح جاده ها و محورهای کوهستانی مستقر شدند.

سیاوش غلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به هشدار سطح نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان گیلان افزود: جمعیت هلال احمر گیلان با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی برای خدمات رسانی در برف پیش رو در این استان آمادگی دارد.

وی با اشاره به آمادگی پایگاه امداد هوایی هلال احمر گیلان با یک فروند بالگرد و با گروه پرواز خاطر نشان کرد: این گروه در صورت شرایط جوی مناسب برای پوشش امدادی در سطح استان و ارائه خدمات به مردم گیلان در صورت بروز حوادث آماده پرواز هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: تلفن شبانه روزی ۱۱۲ "ندای امداد" آماده دریافت گزارش های حوادث احتمالی از سوی مردم است.

غلامی با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات بهتر در زمان بروز بحران های احتمالی تمام کارکنان امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان آماده باش هستند، گفت: سایر نیروهای داوطلب در خانه های هلال و کارکنان نیز آماده باش هستند تا در صورت نیاز با آمادگی کامل به سایر نیروها کمک کنند ضمن اینکه هماهنگی های لازم با ادارات مدیریت بحران شهرستان های استان انجام شده است.

بنابر گزارش هواشناسی مبنی بر وضعیت نارنجی برای شهرستان رشت و وضعیت قرمز در بخشی از سنگر و کوچصفهان ستاد بحران شهرستان رشت نیز برای خدمات رسانی احتمالی بارش برف برای روز دوشنبه آماده باش است.

آخرین بارش شدید برف سال ۹۸ در گیلان اتفاق افتاد که به مدت بیش از ۴۰ ساعت مناطق مختلف استان را در برگرفت که موجب بروز مشکلاتی برای مردم از جمله بسته شدن راه ها و اختلال در سیستم های ارتباطی تلفن همراه و ثابت و نیز قطعی برق و آب شد.

براساس اعلام هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی گیلان از عصر فردا یکشنبه تا اواخر وقت دوشنبه هفته جاری شاهد مه آلود بودن هوا ، بارندگی، وزش باد، بعضی نقاط شدید و کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۵ درجه سانتی گراد خواهیم بود.

در ارتفاعات و دامنه ها هم بارش برف و کولاک و در بعضی نقاط جلگه ای نیز مخلوط برف و باران و به تدریج بارش برف را در پیش داریم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان