جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه مهرواره «اوج» با هدف حل مشکل محله ها با مرکزیت مساجد است، گفت: هزار و ۲۰۰ امام محله شهری و روستایی گیلان در این طرح مشارکت می کنند.

حجت الاسلام سعید مهدوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ولایت الهی که عالم را پر کرده، حقیقتی از جنس محبت است، اظهار کرد: این نور از خدای متعال شروع و از طریق اولیا معصوم (ع) و سپس نائبان برحق ایشان در جامعه منتشر می شود.

وی با بیان اینکه ولایت الهی ارتباط وثیق مردم با ولی خدا و با هم، برای خدا است، افزود: رابطه طولی بین خداوند و بندگانش به شکل اطاعت و در رابطه عرضی بین مردم به شکل خدمت متبلور می شود و مسجد محور اتصال ولایت طولی و عرضی به یکدیگر است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات در دوره جدید همگام با شروع چله دوم انقلاب برای ساخت تمدن الهی در صدد است با رشد امام مسجد، موجبات ارتقای مسجد و محله آن را برای نشر خدمت و محبت در جامعه فراهم کند، ادامه داد: در این مسیر امام را به مرور زمان از امام مسجد به امام محله تبدیل می کنیم.

وی اضافه کرد: بهترین قرارگاه برای امامت، مسجد که محل نشر افکار و ایده ها و تقسیم مسئولیت های اجتماعی بین مردم است به عنوان مهمترین رکن خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی در گام دوم انقلاب اسلامی محسوب می شود.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه با روش های مختلف می خواهیم قرارگاه فرهنگی و اجتماعی یعنی مسجد و امام منطقه را در ساماندهی محله و روستا ارتقا دهیم، تصریح کرد: از این طریق به دنبال این هستیم که با کمک مردم و بسیج امکانات نهادها مسائل حل شود.

وی در ادامه به اجرای طرح مهرواره «اوج» اشاره و بیان کرد: این مهرواره لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب است که فرمودند «این نهضت باید اوج بگیرد و مرکز این کار نیز مساجد باشد».

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه بیش هزار و ۲۰۰ نفر از امامان شهری و روستایی استان گیلان با همراهی مردم به این فرمان رهبری لبیک گفته اند، ادامه داد: تلاش می شود در راستای حل مشکلات محله ها اقدام شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان