جستجوگر خبری شهرستان شفت

استانها - ایرنا - خبرنگاران ایرنا ۲۵ دی ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می توان به راهکارهای مدیریت تامین منابع آبی، صادرات ۵ میلیارد دلاری از گمرک باشماق، متلاشی ...

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، امروز خبرنگاران ایرنا در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که "بنگاه های املاک و دردسرهای قضایی شهروندان"، "فقر فن، ادامه سلطه کشتی مازندران و معرفی ستاره های جدید"، "مرز سیرانبند بانه زیر بار مشکلات"، "ضرورت خصوصی سازی نیروگاه ها برای جبران کمبود برق"، "آرتمیا؛ گنجی نهفته در اعماق دریاچه ارومیه" و "حاشیه نشینی معیشت گیلان در جریان سهم خواهی انتصاباتی" از جمله این گزارش ها بود.

گروه استانهای ایرنا نیز در گزارش به عنوان عزم جهادی دولت برای ریشه کنی فقر و بیکاری با سفر به استان ها به بررسی سفرهای هفته گذشته مقامات دولت سیزدهم به استانهای مختلف کشور پرداخته است. از جمله مهمترین محورهای این گزارش می توان به سفر رییس جمهور به استان هرمزگان اشاره کرد.

این گروه همچنین در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: تازه ترین به روزرسانی سامانه ماسک وزارت بهداشت نشان می دهد که آبی همچنان رنگ کرونایی بیشتر شهرستان های کشور است، هر چند سمنان و گرمسار از آبی به زرد تغییر رنگ داده اند و افزایش ابتلا به اومیکرون بر ثبات رنگ آبی کرونایی در کشور سایه انداخته است.

علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی که در اردبیل به سر می برد، در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان نیر تاکید کرد که معیشت و زندگی آبرومند برای روستاییان باید فراهم شود. وی خاطرنشان کرد که روستائیان نیازمند کمک های همه جانبه  بوده و  دولت و مجلس باید مشکلات و دغدغه های آنها را رفع کرده تا کمترین مهاجرت و حاشیه نشینی را شاهد باشیم.

معاون هماهنگی اقتصادی معاون اول رییس جمهور که میهمان مردم مشهد است، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد که پروژه های آب کشور در اولویت است.  وی همچنین در نشست بررسی برنامه تامین آب شرب کلانشهر مشهد در سال ۱۴۰۱ گفت که راهکارهای مدیریت تامین منابع آب باید در سطوح استانی ارائه شود.

معاون پدافند غیرعامل در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در همدان تاکید کرد که آبی بودن رنگ بندی کرونایی نباید موجب غفلت از اُمیکرون شود. وی همچنین در جلسه شورای پدافند غیرعامل این استان تصریح کرد که برنامه های توسعه ای استان ها باید منطبق بر اصول پدافند تدوین شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست بازآفرینی شهری استان کردستان در سنندج گفت که ۳۰ درصد جمعیت شهری کشور ساکن مناطق ناکارآمد هستند. وی خاطرنشان کرد که ۲۰درصد مساحت شهرهای کشور در محلات ناکارآمد و کمتر برخوردار واقع شده است.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت که در بوشهر به سر می برد از پرداخت تسهیلات ۱۸۰۰ میلیارد تومانی به مددجویان کمیته امداد خبر داد. وی اضافه کرد که امسال ۱۹۹هزار تسهیلات اشتغال به ارزش یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و سایر خانواده های نیازمند در کشور پرداخت شده است.

از ساری خبر رسید که باند جرایم سازمان یافته اقتصادی در مازندران متلاشی شد. فرمانده انتظامی مازندران با اعلام این خبری تصریح کرد که با جعل اسناد و وعده تسهیلات کلان ۵۰ هزار میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کردند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان به ایرنا گفت که بهزیستی این استان بیمه حدود ۱۹ هزار مددجو را تامین می کند. به گفته وی سهمیه جدید برای امسال ۷۰۰ نفر بوده است که توزیع شهرستانی این بیمه ها نیز انجام گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین در گفت وگو با ایرنا یادآور شد که روستاهای قزوین برای ایمن سازی به پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند. این مبلغ برای ایمن سازی ۱۸۴ روستا است.

۳۵ نفر در ارتفاعات توچال تهران نجات یافتند. این عنوان خبری است که خبرنگار ایرنا در مرکز تهران آن را به نقل از سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد. به گفته وی این حوادث مصدومیت و تلفات جانی نداشت.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در گفت وگو با خبرنگار گچساران خبر داد که ۳۷۰ میلیاردریال اعتبار مصوب سفر رئیس جمهور به راه های این استان تخصیص یافت. به گفته وی نقد شدن اعتبارات تخصیصی در روند سرعت بخشی به پروژه های راه در دست احداث استان نقش ویژه ای ایفا می کند.

ناظر گمرکات کردستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مرکز سنندج خبر داد که بیش از پنج میلیارد دلار کالا امسال از گمرک باشماق مریوان ترانزیت شد. این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۶ درصد افزایش نشان می دهد.

از مرکز ایرنا در اصفهان خبر رسید که واژگونی اتوبوس در اصفهان ۱۸ مصدوم داشت. این حادثه ساعت ۶ صبح امروز به اورژانس پیش بیمارستانی اعلام و پنج دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.  دلیل بروز این حوادث توسط پلیس راه در دست بررسی است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین از رشد ۱۷۰ درصدی برخورد با تغییر کاربری اراضی زراعی در این استان خبر داد. به گفته وی در ۹ ماهه امسال با ۸۹۵ مورد تغییر کاربری اراضی زراعی، برخورد قانونی شده است.

مرکز ایرنا در ساری با انتشار فیلمی با عنوان استقبال از پرنده نگری در تالاب سرخرود به استقبال و بازدید طبیعت دوستان پرداخته است.  افزایش تعداد قوها یک بار دیگر پای خانواده ها و مسافران را برای پرنده نگری به روستای وزرامحله سرخرود باز کرده و حالا قوهای مهاجر در پایان هر هفته برای هزاران پرنده نگر آواز می خوانند.

از مرکز ایرنا در ساری هم خبر رسید که تکنسین های اورژانس ۱۱۵ بابل مورد ضرب وشتم قرار گرفتند. به گفته رییس اورژانس ۱۱۵ بابل، این اتفاق شب گذشته برای تکنسین های پایگاه احمدچاله پس از منتقل کردن یک مصدوم به بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل و درحال برگشت از بیمارستان برای انجام ماموریت دیگر رخ داد.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در خبری اعلام کرد که ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی برای هر دامدار در این استان اختصاص یافت.  این تسهیلات متناسب با ظرفیت فعالیت متقاضی با معرفی مدیریت های جهادکشاورزی شهرستان ها پرداخت می شود و تسهیلات یکساله و با سود ۱۱ درصد است.

مدیرکل میراث فرهنگی بوشهر به ایرنا خبر داد که بخش خصوصی ۱۸۵۰ میلیارد تومان در گردشگری بوشهر سرمایه گذاری می کند. وی یادآور شد که با این میزان سرمایه گذاری ۸۰ درصد به ظرفیت  اقامتگاهی استان بوشهر افزوده می شود.

خبرنگار مرکز ایرنا در ارومیه  به نقل از رییس اداره شیلات پلدشت اعلام کرد که ۷۰ درصد صید ماهی از رودخانه ارس در تور صیادان غیرمجاز است. وی تاکید کرد که این اقدام معیشت صیادان تعاونی را در خطر انداخته است.

فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف بیش از هشت تن میگوی فاسد در ۲سردخانه هرمزگان خبر داد. ارزش این محموله هفت میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال بر آورد می شود. ۲متهم در این رابطه دستگیر شده اند.

۵ هزار قطعه زمین برای طرح اقدام ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری تامین شد.  این عنوان خبری بود که مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در گفت گو با خبرنگار شهرکرد آن را بیان کرد. در مجموع ۵۲ هزار و ۸۳۴ نفر برای طرح اقدام ملی و طرح نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کردند.

از کرج خبر رسید که نماینده صادرات محصولات بیولوژیک پزشکی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در استان البرز، موفق به ثبت سرم های درمانی ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی این موسسه در کشور عراق شد.

خبرنگار مرکز خرم آباد به نقل از  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان خبر داد که حجم مخازن سدهای لرستان ۵۸ درصد کاهش یافت. اکنون حجم کل مخزن سدهای مروک، ایوشان، تنگ هاله، خان آباد، کزنار و حوضیان ۲۰۸.۷۱ میلیون متر مکعب است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اعلام کرد که افزون بر ۳۰ هزار سیلزده سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند. به گفته وی ۱۴ هزار و ۱۰۶ نفر در قالب ۲ هزار و ۹۸۱ خانوار در این مدت از افراد آسیب دیده سیستان و بلوچستان در چادرهای امدادی هلال احمر اسکان اضطراری داده شدند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در ساری گفت که کشاورزان مازندران امسال حدود ۴۴۰میلیارد تومان خسارت دریافت کردند. وی خاطرنشان کرد که بارندگی سیل آسای تیرماه امسال نیز خسارت سنگینی به کشاورزان وارد کرد که حدود ۱۰۰میلیارد تومان به کشاورزان استان پرداخت شده است.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از کشف ۶٨ هزار لیتر سوخت قاچاق در قشم خبر داد.  کارشناسان ارزش ریالی محموله کشف شده را ۲۰۴ میلیون ریال برآورد کردند.

امروز همچنین گزارش های تهیه شده توسط مراکز ایرنا در ۳۱ استان کشور مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش  میترا عبداللهی  خبرنگار مرکز مشهد با عنوان ضرورت خصوصی سازی نیروگاه ها برای جبران کمبود برق، اشکان جهان آرای خبرنگار مرکز ساری با تیتر حال خوشِ پرنده نگری در تالاب سرخرود، شاهین سپهراد خبرنگار مرکز ارومیه با عنوان آرتمیا؛ گنجی نهفته در اعماق دریاچه ارومیه، هادی درزی رامندی خبرنگار مرکز قزوین با تیتر بنگاه های املاک و دردسرهای قضایی شهروندان، داود رجبی بهجت خبرنگار مرکز کرمان با عنوان حیات بخشِ کرمان بودجه و متولی مشخص ندارد، و زینب طلایی خبرنگار مرکز سنندج با تیتر مرز سیرانبند بانه زیر بار مشکلات به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان