جستجوگر خبری شهرستان شفت

بسیجیان گیلان در کنار دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ایجاد بیش از ۶۰ پایگاه واکسیناسیون نقش مهمی در پوشش ۹۵ درصدی واکسیناسیون مردم گیلان داشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در حل و برطرف کردن بحران ها وحدت، همدلی و اتحاد نقش مهمی در تسهیل امور دشوار جامعه در مواقع بحرانی دارد و این امر در دو سال گذشته و با شیوع کرونا بیس از بیش نمایان شده است.

مردمان ایران زمین در طول تاریخ دو هزار و ۵۰۰ ساله خود همواره نشان دادند که در مواقع بحرانی همواره در کنار یکدیگر بوده و جمله بنی آدم اعضای یکدیگرند را بارها و در فواصل زمانی مختلف که آخرین آن کرونا بوده نشان دادند.

از نخستین روزهای شیوع کرونا که تمام مردم جهان از شدت ترس، استرس و نگرانی خود را در منازلشان قرنطینه کرده بودند افرادی بودند که بدون هیچگونه چشم داشت و ادعا، پای کار مبارزه با این ویروس آمده و شهدایی را تقدیم این نظام مقدس کردند.

می خواهم از افرادی نام ببرم که برایشان نوع جبهه هیچگونه فرقی ندارد و هر جا و در هر نقطه ای جان مؤمن و هموطن خود را در خطر ببینند پای کار مبارزه هستند، حال فرقی نمی کند آن دشمن داعش یا گروه های تکفیری باشد و یا ویروسی ناشناخته و دو سالیست که سلامت جامعه را نشانه گرفته است.

سبزپوشان پاسدار، این مردان بی ادعا در روزهای نخست پوشیدن این لباس مقدس قسم خورده و با خود عهد کردند که برای حفظ جان و مال هموطنان خود حتی از جان خود نیز بگذرند.

در طول سالیان گذشته این سبزپوشان بی ادعا بارها مورد آماج حملات دشمنان قرار گرفتند ولی با وجود همه این حرف و حدیث ها ثابت کردند که امنیت، اقتدار و عزت ایران و ایرانی برایشان حتی مهم تر از جانشان است، چون پاسداران کشورم ایران عشق و وفا را از مولایشان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) آموختند.

در این سال ها خصوصاََ در روزهای کرونایی وقتی وارد بیمارستان ها، مراکز درمانی و حتی مراکز واکسیناسیون می شوی حضور بی ادعا نیروهای سپاه قدس گیلان و بسیجی نمایان است.

مردان بی ادعای سپاه قدس گیلان و بسیج نیز از همان روزهای ابتدای پای کار آمده و با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام امکانات و تجهیزات خود را در اختیار ستاد مقابله با کرونا در استان ها قرار دادند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با دستور فرمانده معظم کل قوا، طرح های مختلفی را در راستای کنترل و ریشه کن کردن کرونا در کشور اعلام کرده که یکی از این طرح ها طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در غالب غربالگری و اعمال واکسیناسیون بوده است.

استان گیلان به دلیل وجود کمبود در زیرساخت های بهداشت و درمان، از اولین استان های درگیر با کرونا در کشور بوده و به همین دلیل از همان ابتدا سپاه قدس گیلان با تمام قوا و امکانات پای کار آمده و در کنار دانشگاه علوم پزشکی گیلان نقش مهمی در کنترل این ویروس منحوس داشته است.

اجرای واکسیناسیون در غالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی آخرین نمونه همراهی سپاه قدس گیلان با کادر درمان بوده که به بهترین نحو ممکن در گیلان در حال اجرا است به طوری طبق اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه قدس گیلان در اجرای طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی رتبه اول کشور را کسب کرد که این امر نشان دهنده کمک و همراهی این نهاد در کنترل کرونا است.

یادم است وقتی برای تهیه گزارش از روند اجرای واکسیناسیون در گیلان به یکی از مراکز درمانی استان رفتم بسیجی ها و پاسداران بسیاری را دیدم که بدون توجه به درجه و جایگاه سازمانی خود، تمام فکر و دغدغه شان کمک و حل مشکل مردم و کنترل و مهار هر چه سریع تر این ویروس و بازگشت به شرایط عادی بوده است تا نمایش درجه و جایگاهشان و برایشان  فرقی ندارد در انجام فرآیند واکسیناسیون کمک کرده و یا کف بیمارستان و یا آن مرکز درمانی را تمیز کنند.

در حین تهیه گزارش از روند واکسیناسیون کرونا در گیلان بودم که یکی از مراجعه کنندگان به سمت من آمد تا نکته ای را به من بگوید، راستش خود را برای شنیدن انتقادات او از کندی در روند واکسیناسیون آماده کرده بودم ولی گفت: «از روزی که سپاه قدس گیلان و بسیجیان وارد کارزار اجرای واکسیناسیون در گیلان شدند سرعت اجرا بسیار بیشتر شده است».

یکی دیگر از افراد می گوید، بگذار رسانه های معاند هرچه دلشان می خواهد درباره سپاه بگویند مهم ما مردم هستیم که شاهد کمک و همراهی بسیجیان در رزمایش مواسات، طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی و واکسیناسیون کرونا بودیم.

در حین گفت وگو با مردم، چشمم به فرمانده سپاه قدس گیلان خورد که در حال بازدید از این مرکز بود، برای مصاحبه به سمت او رفتم تا چند لحظه ای گزارشی از آخرین روند واکسیناسیون کرونا در گیلان از او دریافت کنم.

فرمانده سپاه قدس گیلان می گوید : «الحق و الانصاف کادر درمان در دوسال گذشته یاد دوران دفاع مقدس را زنده کرده و ما واقعا قدردان آنان هستیم».

سردار محمد عبدالله پور معتقد است؛ کمک مردم در اجرای طرح شهید سلیمانی روند درمان بیماری کرونا را سرعت می بخشد لذا از آنان انتظار دارد که در کنار کادر درمان، سپاه و بسیج به اجرای درست این طرح کمک کنند.

عمده نگرانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اجرای طرح واکسیناسیون عدم وجود نیرو کافی است اما آن طور که فرمانده سپاه قدس گیلان می گوید با پیگیری های صورت گرفته هیچ گونه نگرانی بابت تأمین نیرو واکسیناسیون در گیلان وجود نداشته و نخواهد داشت و سپاه به طور شبانه وزی آماده خدمت به مردم است.

به گفته دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۹۵۳ مرکز واکسیناسیون شامل هشت سایت خودرویی، سه مرکز شبانه روزی، ۹۴ سالن تجمیعی، ۱۶۸ مرکز خدمات جامع سلامت و همچنین ۶۸۳ خانه بهداشت در استان گیلان فعال هستند و به صورت مداوم و بی وقفه سند ملی واکسیناسیون را دنبال می کنند که بیش از ۶۰ پایگاه توسط سپاه قدس گیلان و با همراهی دانشگاه علوم پزشکی احداث شده است.

استان گیلان بیش از دو میلیون و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت بالای ۱۲ سال کاندیدای دریافت واکسن کرونا دارد که از این بین، بالغ بر یک میلیون و ۹۲۱ هزار نفر دز نخست و همچنین بالغ یک میلیون و ۲۷۳ هزار نفر نیز هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند که معادل پوشش بیش از ۸۶ درصدی در دز نخست و بیش از ۵۷ درصدی در پوشش دز دوم است، البته ناگفته نماند که این میزان از واکسیناسیون با همراهی بیش از دو هزار بسیجی در سطح گیلان انجام شده است.

بنابر گفته های فرمانده سپاه قدس گیلان، حضور سپاه و بسیج موجب تسریع در روند واکسیناسیون شده و در این راستا ۶۰ پایگاه واکسیناسیون با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و چندین پایگاه  توسط سپاه قدس در گیلان راه اندازی شده که نتیجه این همکاری و همراهی سپاه رتبه نخست استان گیلان در پوشش واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال در کشور را به دست آورده است.

بنابر اعلام عبدالله پور، در گام پنجم طرح شهید سلیمانی، معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه قدس به ۱۰۰ مجموعه ۱۱ گانه خود دستور مقابله و ایجاد پایگاه واکسیناسیون را صادر کرده و فرآیند تزریق واکسن به بهترین نحو در حال انجام است؛ زیرا حق مردم گیلان معطلی در صف واکسیناسیون نیست.

یاران و هم رزمان حاج قاسم سلیمانی در سپاه قدس گیلان بیکار ننشسته و با حضور در منازل مردم و افرادی که هنوز واکسن کرونای خود را تزریق نکرده اند آنان را ترغیب به تزریق واکسن می کنند تا از این طریق باری را از دوش کادر درمان بردارند.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان