جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند نزولی آمارهای کرونایی و خطر احتمال افزایش تعدادی مبتلایان به امیکرون در این استان، گفت: ۲۳ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان های گیلان پذیرش شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مهرابیان ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین آمارهای کرونایی در استان گیلان اظهار کرد: همانند روزها و هفته های گذشته آمارهای کرونایی همچنان نزولی است.

وی با تأکید بر اینکه این آمارها نباید زمینه عادی انگاری و بی توجهی به رعایت دستور العمل ها در استان را فراهم کند، گفت: سویه جدید امیکرون در کمین شهروندان است و با توجه به شناسایی هشت مورد ابتلاء به این سویه در استان خطر افزایش این تعداد وجود دارد.

مهرابیان ادامه داد: همانند دو سال گذشته تنها راهکار جلوگیری از ابتلاء و انتقال ویروس کرونا و سویه های جدید آن رعایت شیوه نامه ها، توجه به واکسیناسیون و استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی ها و تجمعات است.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۲۳ بیمار جدید در بیمارستان های استان گیلان پذیرش شدند، افزود: مجموع بیماران کرونایی بستری در گیلان ۱۲۵ نفر است.

مهرابیان با اشاره به بستری ۲۳ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های گیلان، گفت: دو بیمار نیز امروز به این بخش منتقل شدند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تزریق دُز سوم واکسن کرونا به منظور ایجاد ایمنی در برابر سویه جدید، تصریح کرد: امروز ۴۶۷ پایگاه واکسیناسیون در گیلان و ۲۱۹ پایگاه در رشت فعالیت می کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان