جستجوگر خبری شهرستان شفت

فرماندار املش : بیش از یک میلیارد و ۵۰میلیون تومان اعتبار برای اجرای طرح های آموزشی املش اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان ؛ سرپرست فرمانداری املش در نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت: از مجموع یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته ، ۳۰۰میلیون تومان برای مقاوم سازی هنرستان فنی حرفه ای شهید رجایی , ۲۰۰میلیون تومان برای مرمت و بازسازی مدرسه شبانه روزی دین و دانش ملکوت در ییلاقات بخش رانکوه , ۲۰۰میلیون تومان برای مقاوم سازی مدرسه شهید نعمتی نرکه و همچنین 200 میلیون تومان برای تکمیل سالن ورزشی گرکرود و توسعه مدرسه شهید منتظری کهنه گوراب اختصاص یافته است.

حجت الاسلام محمد صفری ، نماینده مردم املش و رودسر هم در این نشست گفت: افت تحصیلی در شرق گیلان به ویژه در املش که همیشه در زمان اعلام نتایج کنکور درخشان بود , بسیار نگران کننده شده و فشار مالی مدارس به حدی است که مدیران مدارس بجای اینکه به فکر کیفیت آموزش باشند درگیر چگونگی تامین درآمد برای مدرسه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین علی رنجبر ، امام جمعه املش هم در این جلسه به ضرورت تشکیل  مجمع خیرین مدرسه ساز در املش اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش نباید دغدغه مسائل مالی داشته باشد بلکه باید پیگیر عملیاتی کردن سند تحول بنیادین که دغدغه مقام معظم رهبری است باشد تا انسانهایی در طراز شهید سلیمانی تربیت کند.

در ابتدای این نشست ، سرپرست آموزش و پرورش املش در گزارشی گفت : آموزش و پرورش املش با کمبود نیروی انسانی مواجه است و به لحاظ افت تحصیلی دانش آموزان جزء شهرهای درجه ۲ گیلان قرار دارد.

محمد کریمی پور افزود: از مجموع ۱۰۷ مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان ۸۹ مدرسه روستایی است و مدارس ما به ویژه در بخش تجهیزات کارگاهی مراکز فنی حرفه ای و کار دانش و آزمایشگاهی رشته علوم تجربی دچار کمبود و بسیاری از مدارس روستایی هم نیاز به تعمیرات و تجهیزات دارند که با تامین منابع مالی حل شدنی است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان