جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به تولید محصولات استراتژیک در این استان و وضعیت نامطلوب تولید این محصولات، گفت: توجه ویژه مسئولان ملی به این مهم ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد گودرزوند چگینی عصر پنج شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به وضعیت وخیم این استان، بیان کرد: فشردگی بودجه ۱۴۰۱ برای استان گیلان به دلیل ده ها سال بی توجهی به این استان است و انتظار می رود که مسئولان ملی نگاه ویژه ای به این خطه داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه سدهای نیمه تمام، پروژه های آزادراه و بیمارستان های این استان وضعیت نامناسبی دارند، افزود: مدیریت خشکسالی و رسیدگی به خسارات سیل اخیر گیلان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت فعلی سایت لاکان اوضاع استان سرسبز گیلان را به خوبی نشان می دهد، ادامه داد: محصولاتی نظیر چای، برنج، و کیوی که از محصولات استراتژیک گیلان هستند وضعیت مناسبی ندارند.

ضرورت تغییر نگرش مسئولان ملی به محیط زیست گیلان

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس نیز در این جلسه خواستار تغییر نگرش مسئولان ملی به محیط زیست گیلان شد و بیان کرد: مردم گیلان به اندازه طبیعتی که خداوند به استان ارزانی داشته زندگی نمی کنند و به حوزه اعتبارات آن بی توجهی شده است.

رسول فرخی با بیان اینکه گیلان در اوایل انقلاب صنعتی بود اما به جهت نگرش نادرست مسئولان وقت کشاورزی اعلام شد، افزود: گیلان به همین دلیل از دلارهای صنعتی محروم و صنعت گیلان از بین رفت و شهرک صنعتی به قبرستانی از ماشین آلات تبدیل شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان