جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با درخواست از کمیسیون برنامه و بودجه برای افزایش اعتبارات پسماند استان های شمالی، گفت: باید از این بحران خارج شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر پنج شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان با بیان اینکه اولویت اول دولت جدید پس از استقرار، مدیریت کرونا بود اظهار کرد: دومین اولویت نیز ذخیره سازی کالاهای اساسی بود که با وجود آنکه در شرایط بدی کشور را تحویل گرفته بودیم اما هم اکنون وضعیت مناسبی داریم.

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات دولت برای خنثی کردن و خروج از تحریم، بیان کرد: کنترل و مهار تورم سیر صعودی داشت اما اکنون در بیشتر بخش ها سیر نزولی پیدا کرده است.

وی افزود: از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درخواست داریم در صورت امکان در برنامه هفتم، بودجه پسماند استان های شمالی را بیشتر در نظر بگیرند تا بتوانیم از این بحران خارج شویم.

محیط زیست گیلان در معرض نابودی قطعی است

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس نیز با بیان اینکه گیلان دومین استان پرتراکم بعد از تهران است، گفت: گیلان استان کشاورزی است و قسمت عمده مصارف ملی در بخش چای، برنج و طیور را تأمین می کند اما هر کدام از این بخش ها در معرض انقراض است.

سید علی آقازاده با بیان اینکه محیط زیست گیلان در معرض نابودی قطعی است، ادامه داد: بیش از ۵۲ رشته رودخانه در گیلان داریم که تقریباً از این رفته و این یک فاجعه زیست محیطی است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان