جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - هواشناسی گیلان پیش بینی کرد که آسمان استان برای روز جمعه میزبان سامانه بارشی است که علاوه بر بارش باران و برف، کاهش حدود ۱۵ درجه سانتیگرادی دما را نیز به همراه خواهد داشت و دریای خزر نیز برای ...

به گزارش ایرنا، گیلان روز گذشته چهارشنبه طی روز حداکثر دمای بین ۱۴ تا ۲۳ درجه را در نقاط مختلف استان سپری کرد که طبق جدول پیش بینی هواشناسی این دما امروز پنجشنبه تا پنج درجه سانتیگراد نیز افزایش خواهد داشت.

پیش بینی هواشناسی گیلان حاکیست که وزش باد گرم در استان به خصوص در دامنه ها و مناطق کوهستانی تا عصر امروز ادامه دارد.

اما از اواخر امروز با ورود سامانه سرد شمالی مردم گیلان شاهد آغاز موجی از بارندگی ، وزش باد، ( نستاً شدید) خواهند بود که در ارتفاعات بارش برف و احتمال بوران نیز پیش بینی می شود. 

بر اساس پیش بینی هواشناسی دمای هوا برای روز جمعه نسبت به امروز پنجشنبه در مناطق مختلف بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد سرد می شود که این کاهش دما در ارتفاعات بیشتر احساس خواهد شد. البته برای مناطق جلگه ای استان نیز کاهش دما محسوس بوده که با بارش رگباری باران نیز همراه است. 

هواشناسی گیلان دامنه فعالیت این سامانه بارشی و سرد را طی روز جمعه (فردا) پیش بینی کرد که از در ساعات بعدازظهر برخی نقاط جلگه ای نزدیک به دامنه ها نیز با بارش مخلوط برف و باران و یا بارش برف مواجه باشند.

آبگرفتگی معابر عمومی، لغزش و رانش مناطق کوهستانی، کولاک برف در ارتفاعات و دامنه ها، کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد محورهای کوهستانی از مخاطرات اعلام شده برای فعالیت این سامانه بارشی پیش بینی شده است.

طبق پیش بینی ها انتظار می رود این سامانه بارشی شهرستان های کوهستانی را بییش از نقاط دیگر استان تحت تاثیر قرار دهد.

جدول هواشناسی گیلان همچنین حاکی از آنست که حداکثر دما یا همان گرم ترین دما روز جمعه به ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد که منجیل میزبان این دما خواهد بود.

سردترین نقطه گیلان برای ظهر روز جمعه نیز ۳ درجه پیش بینی شده است که البته این دما مربوط به ایستگاه های هواشناسی است و به طور طبیعی در ارتفاعات بالادست کمتر می باشد. 

امواج چهار متری جمعه به ساحل گیلان می رسند

طبق توصیه های هواشناسی روز جمعه دریای خزر برای تمامی فعالیت های دریایی اعم از تفریحی و ماهیگیری مناسب نیست و لازم است که صیادانان از ورود به دریا پرهیز کنند.

هواشناسی گیلان دریای خزر را برای روز جمعه توفانی پیش بینی کرد که ارتفاع امواج در سواحل به بیش از ۲ متر و در کرانه نیز به چهارمتر خواهد رسید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان