جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان گفت: براساس آمارهای طرح ضربتی بازدید از ۶۰ درصد مدارس گیلان، بیش از ۹۶ درصد در رعایت توصیه های بهداشتی رتبه عالی و خوب را به دست آوردند.

جابر اخلاقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس آمارهای جمع بندی از ۲۴ آذر تا چهارم دی ماه با طراحی ۱۲ سوال یا چک لیست، فقط ۳/۶۴ درصد مدارس بازدید شده نیز رتبه متوسط را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۸۲۶ مدرسه در گیلان فعال است، افزود: طبق بررسی های بعمل آمده از ۶۰ درصد این واحدهای آموزشی در اجرای طرح ضربتی، تقریباً در ۳۸ درصد از مدارس آموزش حضوری و کامل را انجام می دهند.

معاون آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت ۶۰/۹۱ درصد از مدارس نیز به صورت حضوری و غیرحضوری "ترکیبی" آموزش دانش آموزان را انجام می دهند.

اخلاقی با بیان اینکه در بازدیدهای انجام شده ۵۱ درصد مدارس ابتدایی و ۴۹ درصد واحدهای آموزشی متوسطه بوده اند، اضافه کرد: طرح ضربتی بازدید از واحدهای آموزشی استان گیلان در مدارس شهری و روستایی ادامه دارد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون حضوری دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه در گیلان اظهار داشت: طبق تصمیم ستاد ملی کرونا امتحانات پایان ترم اول دانش آموزان این دوره ها در این استان در حال انجام است.

معاون آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه در برگزاری این آزمون ها رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی توسط دانش آموزان و مراقبان انجام می شود و بازدیدها حاکی از مراعات توصیه ها است، اضافه کرد: تب سنجی از دانش آموزان نیز انجام می شود.

اخلاقی با تاکید بر اینکه دانش آموزان مشکوک به کرونا نیز در اتاق جداگانه آزمون می دهند، اظهار داشت: با توجه به این مراقبت ها، خانواده ها نگران آزمون حضوری فرزندان خود نباشند.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس باید در برگزاری آزمون حضوری دانش آموزان مدیریت لازم را داشته باشند، گفت: آزمون همه دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه حضوری است، هیچ فرقی بین دانش آموزان نیست و اگر برای غیبت دانش آموزی در صحنه آزمون دلیل موجه باشد، آزمون بصورت غیرحضوری برگزار نخواهد شد.

بر اساس آخرین آمار دریافتی از آموزش و پرورش گیلان، ۱۹۴ هزار و ۱۲۹ دانش آموز در دوره ابتدایی، ۹۳ هزار و ۴۸۲ دانش آموز در دوره متوسطه اول، ۵۱ هزار و ۹۹۷ دانش آموز در متوسطه دوم، ۱۵ هزار و ۴۷۶ دانش آموز در رشته های فنی و حرفه ای و ۱۷ هزار و ۱۵۶ دانش آموز در کار و دانش تحصیل می کنند.

افزون بر ۳۷۲ هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل می کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان