جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها- رئیس سازمان چای کشور گفت: پیش بینی ما این است که تا پایان امسال عملیات اصلاح، بهزراعی و در نهایت احیا برای ۲ هزار هکتار از باغات چای انجام گیرد.

حبیب جهانساز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت ، درباره آخرین اقدامات سازمان چای در راستای اجرای برنامه احیای باغات چای اظهار داشت: سازمان چای در حال حاضر اصلاح و به زراعی باغات چای و بهسازی کارخانجات را در دستور کار قرار داده است.

رئیس سازمان چای کشور گفت: در نیمه دوم سال برای عملیات به زراعی باغات، انواع هرس ها، توسعه مکانیزاسیون و تأمین منابع سرمایه در گردش چایکاران، تسهیلات ارزان قیمتی پیش بینی شد و برای سرمایه در گردش تاکنون 40.2 میلیارد تومان پرداخت شده است.

جهانساز با بیان اینکه برای بهسازی باغات، اصلاح و انواع هرس ها و ماشین آلات تاکنون 13 میلیارد و 700 میلیون تومان پرداخت شده است تصریح کرد: در مجموع 53.9 میلیارد تومان تسهیلات برای انجام اقدامات مذکور به چایکاران پرداخت شد.

طرح هادی در برخی روستاهای گیلان اراضی ملی و زراعی را تهدید می کند معاون علوم پزشکی گیلان: اجرای کامل قانون "جوانی جمعیت" در استان را خواستاریم استاندار گیلان: عملکرد پیمانکاران و کم کاری آن ها در اجرای پروژه های عمرانی ارزیابی می شود

رئیس سازمان چای کشور از بازگشت 2 هزار هکتار از باغات چای رها شده به چرخه تولید تا پایان امسال خبر داد و ابراز داشت: پیش بینی ما این است که تا پایان امسال عملیات اصلاح، بهزراعی و در نهایت احیا برای 2 هزار هکتار از باغات چای انجام گیرد.

وی درباره پیگیری های سازمان چای برای اختصاص ردیف ویژه برای صنعت چای در لایحه بودجه 1401 افزود: برای اختصاص ردیف اعتباری ویژه برای صنعت چای مبالغی در لایحه بودجه 1401 پیش بینی شده و سازمان چای و نمایندگان گیلان در مجلس پیگیر این امر هستند.

جهانساز مبلغ پیشنهادی دولت برای خرید تضمینی و ارائه تسهیلات به چایکاران در لایحه سال آینده را مناسب دانست و اظهار داشت: در لایحه بودجه سال 1401 به اندازه کافی مبالغی را برای خرید تضمینی برگ سبز چای در سال آینده پیش بینی کرده اند.

رئیس سازمان چای کشور در پاسخ به سوال آخرین پیگیری ها برای تعیین تکلیف استخدام 400 ناظر چای گفت: جذب 400 ناظر چای نیازمند قوانین جدید بوده و سازمان چای هر ساله پیگیر جذب این ناظران چای است اما باید برای آنان یک ثبت سازمانی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به فعالیت ناظران چای در قالب قرارداد موقت و لزوم تعیین تکلیف این نیروها در قالب استخدام در سازمان خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که پس از طی مراحل اخذ مجوز برای استخدام ناظران چای از همین 400 نیرو بهره گیری کنیم.

جهانساز در مورد آخرین وضعیت مطالبات چایکاران با بیان اینکه مبلغ زیادی از مطالبات باقی نمانده و تنها 4 الی 5 کارخانه در پرداخت مطالبات خود عقب هستند افزود: بیش از 99 درصد مطالبات به چایکاران پرداخت شده و مابقی همین هفته و یا اوایل هفته آینده به آنان پرداخت می شود.

انتهای پیام/614/سنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان