جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان نظارت مستمر بر بازار و اطلاع رسانی از نظارت های صورت گرفته را مورد تأکید قرار داد و گفت: انتظار دارم با متخلفان، محتکران و کسانی که سفره مردم را تهدید می کنند، برخوردی جدی و فوری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی عصر امروز در جلسه مشترک کارگروه های تنظیم و اقدام مشترک تنظیم بازار استان با اشاره به اصلاح قیمت انواع نان توسط اتحادیه نانوایان، نظارت مستمر بر قیمت و کیفیت نان را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: اطلاع رسانی از نظارت های صورت گرفته، هم موجب بازدارندگی است و هم زمینه آرامش در بازار را فراهم می سازد.

وی با تاکید بر برخورد جدی و فوری با متخلفان توسط تیم های نظارتی افزود: احتکار و تهدید سفره مردم، مذموم و نابخشودنی است و نباید با فرد محتکر و سودجو، مسامحه شود تا هیچ امنیتی برای فعالیت سوء خود نداشته باشد.

نظارت بر انبارها، جلوگیری از فعالیت دلالان و نیز ذخیره سازی مطمئن از کالاها به ویژه کالاهای اساسی از دیگر موارد مورد تأکید استاندار گیلان در این کارگروه بود.

وی همچنین به فرمانداران تکلیف کرد شخصاً بازدیدهای میدانی از بازار و اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار استان داشته باشند.

عباسی، جشنواره خرید شفاف که با محوریت اتاق اصناف مرکز استان و با پشتیبانی سازمان های صمت و جهاد کشاورزی به منظور تسهیل در خرید کالاهای اساسی و ضروری انجام می شود را اقدامی مناسب توصیف و تأکید کرد که گزارش آن به طور منظم، به معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ارائه شود.

وی با اشاره به تولید مرکبات در استان، از سازمان جهاد کشاورزی خواست با اولویت خرید مرکبات از باغداران استان، خرید میوه شب عید را انجام دهد و گفت: استان گیلان تولیدکننده محصولات کشاورزی ازجمله کیوی و مرکبات در نیمه دوم سال است و باید رصد قیمت ها برای تعادل سود تولید کننده و نیز صرفه مصرف کننده، صورت پذیرد.

در این جلسه گزارش رئیس اتاق اصناف استان از آخرین وضعیت و تغییرات قیمت کالاهای اساسی در بازار، گزارش سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان از آخرین وضعیت ذخیره سازی ، تأمین و توزیع نهاده ها و کالاهای اساسی، گزارش مدیرکل تعزیرات حکومتی از آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده تخلفات و گزارش رئیس سازمان صمت استان در خصوص برگزاری جشنواره خرید شفاف ارائه شد.

انتهای پیام/۸۴٠٠۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان