جستجوگر خبری شهرستان شفت

 رشت - ایرنا -  معاون مسکن و بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به پایان مهلت ثبت نام متقاضیان نهضت ملی مسکن گفت: حدود ۶۳ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن استان ثبت نام کردند.

حسین کشاورز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با شروع ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن ، کارشناسان مربوطه  نیز پالایش و بررسی مدارک  و مستندات برای تشخیص واجد شرایط بودن متقاضیان آغار کردند که با ارسال پیامک متقاضیان برای تکمیل  مدارک و مستندات شان فراخوان می شوند .

وی با اشاره به تعهد ساخت ۲۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای سالجاری در استان افزود: تاکنون ۴۰۰ هکتار از اراضی دستگاههای مختلف برای این امر شناسایی شده است اما در حال حاضر فقط ۱۰۸ هکتار از اراضی وزارت راه و شهرسازی در استان برای اجرای این طرح اختصاص داده شد.

معاون مسکن و بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه زمین برای ساخت ۱۲ هزار واحد نهضت ملی مسکن تامین شده است، اظهار داشت: تاکنون برای ساخت ۵۰۰ واحد پیمانکار مشخص شده و فرآیند اجرایی ان آغاز می شود.

کشاورز با اشاره به اینکه تمامی طرح های ساخت مسکن با حمایت دولتی از جمله طرح اقدام ملی  هم اینک در قالب طرح نهضت ملی مسکن قرار گرفته است، گفت: ساخت یکهزار و ۲۰۰  واحد با عنوان طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است.

وی ساخت این واحدها را در شهرهای رشت ، لنگرود ، صومعه سرا ، بندر انزلی و رودسر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر این واحدها که در قالب گروه ساخت و سازنده حقوقی  ساخته می شود بین ۴ تا ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کشاورز همچنین با اشاره به وضعیت مسکن مهر در استان گفت: در مسکن مهر، مشکلاتی همچون موضوعات حقوقی وجود داشت که به غیر از واحدهایی با این مشکل ، ۵۸۰ واحد بدون مشکلات حقوقی در شهرهای رشت و آستانه اشرفیه باقی مانده است.

وی گفت: از این ۵۰۰  واحد، ۱۵۰ واحد در مراحل پایانی و مابقی دارای پیشرفت فیزیکی بین ۷۰ تا ۹۰ درصد است.

کشاورز اظهار داشت: ۸۰ واحد مسکن مهر نیز در آستانه  اشرفیه باقی مانده که برای اتمام آن اعتبارات دولتی نیز اختصاص یافت و پیش بینی می شود تمامی  این ۵۸۰ واحد باقی مانده تا هشت ماه آینده  تکمیل و تحویل متقفاضیان شود .

معاون مسکن و بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت:حدود ۵۳ هزار مسکن مهر در قالب تعاونی ،  سه جانبه و خود مالک در استان ساخته شدند که حدود ۱۷ هزار واحد  آن در رشت ساخته شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان