جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان بر لزوم ایجاد حلقه ارتباط بین دانشگاه، صنعت و تولید تأکید کرد و گفت: دانشجویان باید در حین و بعد از تحصیل به صنعت وصل شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح کارگاه و آزمایشگاه دانشکده فنی و حرفه ای، اظهار کرد: در کنار جذب دانشجو باید بازار رشد و تعالی دانشجو مورد توجه قرار گیرد و در غیر این صورت نتوانسته ایم به رسالت و مأموریت جامه عمل بپوشانیم.

وی افزود: دانشگاه علاوه بر دانش افزایی دانشجویان باید به صورت مهارتی و عملی نیز نقش آفرین بوده و در افزایش کیفیت تولید و بهره وری صنعت تأثیرگذار باشد.

عباسی با بیان اینکه رشته های دانشگاه ها بر اساس شرایط منطقه ای و آمایش سرزمینی و همچنین نیاز سنجی، تأسیس شده است، ادامه داد: باید با ایجاد حلقه ارتباط بین دانشگاه، صنعت و تولید، دانشجویان به صنعت وصل شوند تا در کنار دانش اندوزی در بخش های کشاورزی، صنعت و اقتصاد دریا محور مورد استفاده قرار گیرند.

استاندار گیلان تاکید کرد: باید علاوه بر در اختیار قرار دادن تسهیلات اشتغالزایی به دانشجویان فارغ التحصیل با انجام مشاوره های لازم، در بکارگیری آنها در واحدهای تولیدی برنامه ریزی شود.

عباسی اضافه کرد: ارتباط دانشگاه با اقتصاد دانش بنیان به ویژه در بخش های مهارتی از برنامه های در دستور کار دولت سیزدهم است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان