جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - استاندار گیلان تأکید کرد: برای افزایش بهره وری کشاورزی، رویکردهای علمی، دانش بنیان و شیوه هایی جدید و روزآمد مورد توجه باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی روز چهارشنبه در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، تحول در کشاورزی را موضوعی مهم عنوان کرد که همراه با ارائه آموزش های لازم به کشاورزان برای افزایش بهره وری در امر کشاورزی، نیاز امروز است.

وی مهارت افزایی را لازمه فارغ التحصیلان دانشگاهی به ویژه در حوزه کشاورزی ذکر و اضافه کرد: لازم است فعالیت های کشاورزی، امور دامی و آبزی پروری، با رویکردهای دانش بنیان و شیوه های جدید و روزآمد دنبال شود.

استاندار گیلان اتخاذ راهبردهای علمی را در افزایش بهره وری کشاورزی مهم خواند و تکلیف کرد که جلسه عملیاتی برای برقراری تقویت ارتباطات بین سازمان جهاد کشاورزی و نظام مهندسی، برگزار و اقدامات صورت گرفته، آسیب شناسی شود.

عباسی همچنین منابع طبیعی را یکی از موارد دارای اهمیت به ویژه در گیلان دانست و با اشاره به کاهش میزان جنگل ها، بر ضرورت توجه به اقلیم جنگل های استان در جنگل کاری و نیز توسعه زراعت چوب تأکید کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور نیز در این دیدار رسالت اصلی این سازمان را علمی و دانش بنیان کردن اقتصاد کشاورزی ذکر و با اشاره به فعالیت ۱۳ هزار مهندس کشاورزی در گیلان اظهار داشت: در برنامه ریزی های خود به دنبال آن هستیم که این سازمان، برای کشاورز و کشاورزان مفید باشد.

شاهرخ رمضان نژاد استفاده از ظرفیت های مردمی، مهارت محوری و نزدیکی بین علم و فن با تجربه را از جهت گیری های سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی بیان کرد و گفت: در حال حاضر در کشور ۶۵۰ مرکز توان افزایی و مهارت آموزی کشاورزی داریم و با اجرای طرح نظام اجرایی سهم بری دانش از تولید در کشاورزی (سدات)، می توانیم پیوندی پایدار بین مهندسان کشاورزی با دست اندرکاران تولید و کشاورزان برقرار سازیم.

وی همچنین گفت که در تلاش هستیم در هر دهستان، مرکز خدمات کشاورزی ایجاد کنیم تا امور مربوطه ، در همانجا از سوی کشاورزان پیگیری شودنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان