جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به محدودیت های آبی و کاهش بارش ها و شخم ۱۰ درصدی مزارع استان، گفت: امسال هزار و ۶۰۰ هکتار از آب بندان های گیلان لایروبی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی موسوی شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره محدودیت های آبی و کاهش بارش باران، اظهار کرد: به دلیل کاهش بارندگی، اصراری بر شخم پاییز و زمستان نداریم و امسال کمتر از ۱۰ درصد مزارع گیلان شخم زمستانه شده اند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، طی دو ماه آینده بارش های خوبی داریم، افزود: کشاورزان می توانند در این مدت نسبت به شخم زمستانه اقدام کنند که در افزایش تولید محصولات نیز مؤثر است.

وی با اشاره به وجود بیش از هشت هزار و ۵۰۰ هکتار آب بندان در استان گیلان، گفت: امسال هزار و ۶۰۰ هکتار از آب بندان های استان لایروبی شده که ۳۷ هزار هکتار از اراضی را پوشش می دهد و اگر سایر آب بندان ها نیز لایروبی شوند، تا ۲۹۰ میلیون مترمکعب آب ذخیره سازی می شود.

موسوی در ادامه به افزایش قیمت کود اشاره و تصریح کرد: طبق تدابیر اتخاذ شده حواله کودهای کشاورزی به صورت الکترونیکی توزیع و کشاورزان می توانند با کد ملی خود نسبت به دریافت کود مورد نیاز اقدام کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه این سازمان امسال ۳۱ هزار تن کود را تأمین کرده است، ادامه داد: تأمین ۵۱ هزار تن کود دیگر نیز ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان باید آزمون برگ و خاک داشته باشند تا طبق آن کود مناسب تجویز شود، تصریح کرد: تقویم زراعی توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار می گیرد تا به نحو مطلوب تری از منابع آبی استفاده کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان