جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیر کل رسانه های نو و اخبار خارجی خبرگزاری مهر با بیان اینکه استکبار از طریق رسانه های سعودی، فرانسوی و انگلیسی به دنبال القای ناامیدی در جامعه است، گفت: استکبار از طریق رسانه های معاند برای کاهش ...

به گزارش خبرگزاری فارس از بندانزلی، اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر عصر امروز در سالن همایشات سازمان منطفه آزاد انزلی برگزار شد. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این مراسم با بیان اینکه اهالی قلم امین مردم و مسوولان هستند، اظهار کرد: بسیار خرسندم که در دومین سال پیاپی بزرگترین جشنواره رسانه ای گیلان در سازنان منطقه آزاد انزلی برگزار می شود و از این بابت خدارا شاکر هستم.

علی توسط اکبری مقدم با اشاره به حضور مستمر اصحاب رسانه در تمامی بحران های جامعه گفت: رسانه یک رسالت مهم در جامعه است زیرا خبرنگاران در راستای حل مشکلات جامعه و کشور نقش بسیار مهمی دارند زیرا بدون حضور اصحاب رسانه هیچ موفقیتی حاصل نمی شود.

وی با بیان اینکه در یک نظام مردم سالاری رسانه و مطبوعات ارکان اصلی آن نظام هستند، بیان کرد: اگر ۶ ماه در استان فضای مجازی به مسائل زیست محیطی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بپردازیم بسیاری از مشکلات جامعه برطرف می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تاکید بر لزوم تاثیر گذاری رسانه در بیداری افکار عمومی تصریح کرد: رسانه در بیداری افکار عمومی، بیداری جامعه و رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نقش مهمی دارد که باید به آن توجه شود.

مدیر کل رسانه های نو و اخبار خارجی خبرگزاری مهر با بیان اینکه جایگاه رسانه ها در جهان و جمهوری اسلامی بسیار مهم است، اظهار کرد:  مقام معظم رهبری در یکی از فرمایشات خود فرمودند که اگر بنده رهبر ایران نبودم رئیس عرصه فضای مجازی می شدم لذا این امر نشان دهنده نقش رسانه در جوامع کنونی است.

مهدی عزیزی، رسانه را ابزاری برای مدیریت رسانه در جامعه دانست و گفت: در جوامع امروزی بسیاری از مشکلات و بحران های جامعه به راحتی توسط رسانه و خبرنگاران قابل کنترل است

وی با اشاره به تغییر سبک خبری در جهان بین الملل از دهه گذشته بیان کرد: رسانه در دهه گذشته از موضع رویداد محور و خبر خارج شده و رسانه به سمت روایت گری روی آورده زیرا شرایط امروز جامعه به این سبک خبری علاقه مند هستند.

مدیر کل رسانه های نو و اخبار خارجی خبرگزاری مهر با بیان اینکه استکبار از طریق رسانه های سعودی، فرانسوی و انگلیسی به دنبال القای نا امیدی در جامعه است، تصریح کرد: استکبار از طریق رسانه های معادن تلاش برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات، تخریب، اعتبار زدایی دارد به این منطور رسانه باید از حادثه محوری خارج شود.

عزیزی یکی از اثرات سبک جدید خبری را تغییر گفتمان مقاومت دانست و افزود: گفتمان مقاومت ادبیات جدیدی را ایجاد کرده و اکنون مردم منطقه نگران حرکت بعدی استکبار نیستند زیرا از طریق رسانه از آن اتفاق باخبر می شوند.

به گفته مدیر کل رسانه های نو و اخبار خارجی خبرگزاری مهر در تمامی تحولات اصحاب رسانه باید هجومی عمل کنند زیرا در غیر این صورت رسانه های معاند جریان را در دست گرفته و اهداف خود را به افکار مردم القا می کنند. 

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه جشنواره ابوذر یکی از بزرگترین جشنواره های رسانه ای در کشور و گیلان است، اظهار کرد: هدف از برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر تولید و محتوای هوشمند برای جبهه انقلاب است. 

سرهنگ مهدی پارسا با تاکید بر لزوم توجه به تبیین واقعیت های جامعه به مردم گفت: اصحاب رسانه باید واقعیت ها را برای مردم تبیین کرد و در همین راستا اصحاب رسانه گیلان بیش از یک هزار و ۵۶۸ اثر به دبیرخانه جشنواره رسانه ای ابوذر ارسال کردند.

وی با ابراز خرسندی از افزایش ۱۳ درصدی ارسال آثار به جشنواره رسانه ای ابوذر بیان کرد: اصحاب رسانه در جشنواره رسانه استقبال بسیار خوبی داشته و در عرصه خبر ۶ درصد، مصاحبه ۶ درصد، گزارش ۱۲، تیتر هشت و یادداشت با افزایش پنج درصدی ارسال آثار مواجه بودیم.

رئیس هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان با اشاره به اهداف هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر در این استان افزود: امیدآفرینی، توجه به حل مشکلات کارخانه جات، اقتصاد مقاومتی، مطالبه گری، مردمی کردن دفاع و امنیت از جمله مهم ترین محورهای هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر بوده است.

پارسا یکی از برنامه های استکبار را ایجاد جنگ روایت ها در بین جامعه از طریق رسانه و فضای مجازی دانست و تصریح کرد: در جنگ روایت ها استکبار از انفعال اصحاب رسانه بیشترین بهره برداری را می کنو لذا اصحاب رسانه باید از انجام این کار جلوگیری کنند.

پارسا با بیان اینکه سازمان بسیج رسانه گیلان یکی از همراهان رسانه در پیگیری مشکلات صنفی آنان خواهد بود، گفت: مشکل بیمه و مسکن از جمله مهم ترین دغدغه اصحاب رسانه در کشور است به طوری که در زمان مسکن مهر هیج توجه ای به این قشر نشده است تامین مسکن خبرنگاران باید در اولویت های کاری متولیان قرار گیرد.

دبیر هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان نیز در این مراسم با قدردانی از  زحمات رسانه های گیلان درطول یکسال گذشته اظهار کرد: خبرنگاران گیلانی در طول یک سال گذشته با تلاش های شبانه روز خود باعث بسیار در کنترل کرونا، حل مشکلات کارخانجات گیلان موثر بودند.

محمد حسن پور اصحاب رسانه را پیشگان مطالبه گری در استان دانست و گفت: رسانه ها در راستای شناسایی مشکلات در محلات مختلف در تمامی نقاط گیلان حضوری مستمر داشته و با مطالبه گری خود باری بزرگ از مشکلات گیلان را برطرف کردند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان