جستجوگر خبری شهرستان شفت

طی همایشی از دست اندرکاران طرح شهید سلیمانی با حضور فرمانده کل سپاه و وزیر بهداشت تقدیر شد. همایشی که به نوعی آغازی جهت توسعه همکاری مدافعان سلامت و امنیت با رمز شهید سلیمانی بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حدود دو سالی از شیوع ویروس کرونا در کشور می گذرد، ویروسی که توانست بدون لحاظ کردن مرزهای جغرافیایی، شهرها و روستاها را یکی پس از دیگری فتح کند و اوضاع واحوال همگان را تحت سیطره خود بگیرد.

ویروس کرونا و سویه های جهش یافته آن طی دو سال اخیر، هزاران تن را در ایران به قربانگاه برد و در این تلاطم سهمگین مدافعان سلامت که در خط مقدم دفاع در برابر این ویروس منحوس بودند نیز درگیر، مبتلا و عده ای نیز در عرصه خدمت به مردم به خیل شهدا پیوستند.

گیلان با داشتن ضعف های زیرساختی عمده در عرصه های بهداشت و درمان، از نخستین استان های درگیر با این ویروس در کشور بود و این مسائل در کنار ناشناخته بودن کرونا منجر شد تا قشر قابل توجهی از پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان، کادر اداری و خدماتی در این استان به این ویروس مبتلا و با آن دست وپنجه نرم کنند.

اکنون یادمان جان باختگان و شهدای عرصه خدمت حوزه سلامت گیلان حدود ۳۰ آلاله را در خود جا داده است، شهدا و جان باختگانی که مستقیم و غیرمستقیم در برابر این ویروس منحوس و وحشی سینه سپر کردند و همچون رزمندگان دفاع مقدس و مدافعین حرم جان شیرینشان را به اسلام، انقلاب، میهن و مردم نجیبشان اهدا کردند.

 

شهدا و جان باختگانی که یاد و خاطره آن ها، تجلیل از مقام مکرمشان و پاسداشت ارزش های به جای مانده از آن ها ارزشش کمتر از شهادت نیست. مثل  یادواره ای که مدافعان امنیت و سلامت ایران برای پاسداشت شهدای سلامت در بحران کرونا گرفتند.

در این مراسم پرچم داران مقابله با کرونا ازجمله بسیج، سپاه و مدافعین سلامت در تهران گرد هم آمدند تا از دست اندرکاران طرح شهید سلیمانی و شهدایی یاد کنند که تمام هست و نیست خود را در طبق اخلاص گذاشتند و در ایامی که همه از یکدیگر فاصله می گرفتند ، بر سوگندی که با خدای خود یاد کردند، استوار بمانند و در برابر کرونا بجنگند.

 

امروز فرماندهان سپاه و بسیج دوشادوش هم رزمان خود در وزارت بهداشت به بهانه تجلیل از دست اندرکاران طرح شهید سلیمانی و شهدای سلامت گرد هم آمدند تا با تأسی از فرامین امامین انقلاب و شهدا، راه پرفرازونشیبی را در عرصه سلامت با رمز سردار دل ها، حاج قاسم سلیمانی طی کنند تا پایداری سلامت و ارتقا آن در جامعه نهادینه شود.

همایش امروز مسوولان سپاه و بسیج و همچنین وزارت بهداشت که با مشارکت سپاه های منطقه ای و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ازجمله استان گیلان برگزارشده بود، آغازی برای همکاری های بیش ازپیش مدافعان سلامت و امنیت برای مردم بود، مردمی که در میهن دوستی، ایران را و در وحدت شهید سلیمانی ها را در آرمان های خود حک کرده اند.

شیرینی همایش امروز صرفاً پوشش بالای واکسیناسیون کرونا در کشور باهمت و یاری سپاه، بسیج، بهداشت، هلال احمر و دیگر گروه های مشارکت کننده نبود بلکه این همایش رهاورد رویکرد کار جهادی و گروهی، تغییر راهبردی رویکردها و به کارگیری تکنیک های عملیاتی و تبدیل اراده ها در میدان عمل بود. میدانی که شهید سلیمانی ها آن را فتح کرده و برای ما مهیا ساخته اند، میدانی که مدافعانی همچون بهداشت و درمان در آن حاضرند و قرار است برای ایران قوی و ملتی عزتمند همچنان جان خود را فدا کنند.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان