جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با اشاره به کاهش فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ د در این استان به ویژه طی یک ماه اخیر گفت: طی یک ماه اخیر فوتی های ناشی از بیماری کووید ...

دکتر فردین مهرابیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی چند روز اخیر تنها یک مورد فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ در "روز گذشته" داشتیم و تقریباً مرگ و میر روزانه ناشی از این ویروس در استان به صفر نزدیک شده است.

وی با اشاره به کاهش آمار بستری های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های گیلان اضافه کرد: بر اساس آمار امروز ۱۳۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با بیان اینکه ۴۲ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان بستری شدند، خاطر نشان کرد: ۲۴ بیمار بدحال نیز بستری هستند.

مهرابیان بیان داشت: کاهش آمار بستری های مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان و فوت ناشی از این بیماری نشانگر رعایت جدی پروتکل های بهداشتی و استقبال مردم از تزریق واکسن کرونا به ویژه دز سوم است.

وی با اشاره به نقش مهم تزریق واکسن کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی برای کاهش مبتلایان و شدت بیماری اضافه کرد: بیش از پنج درصدی از واجدین شرایط گیلان که تاکنون برای تزریق واکسن اقدام نکرده اند برای تزریق به پایگاه های واکسیناسیون مراجعه کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تزریق دز سوم واکسن کرونا نیز در پیشگیری از سویه اومیکرون مهم است، اظهار داشت: افراد بالای ۱۸ سال که ۲ دز واکسن را دریافت کرده اند و سه ماه از تزریق گذشته برای دریافت نوبت سوم به پایگاه های واکسیناسیون در سراسر استان گیلان مراجعه کنند.

مهرابیان گفت: تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۱۱۷ هزار نفر معادل  ۹۴.۷ درصد از جامعه هدف دز اول واکسن کرونا و بیش از یک میلیون و ۹۶۱ نفر معادل ۸۷.۸ درصد دز دوم واکسن کرونا را در گیلان دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: تزریق دز سوم واکسن کرونا در استان نیز به بیش از ۳۷۴ هزار نفر رسیده که تقریبا طی ۲ هفته اخیر بیش از ۳۴ درصد افزایش یافته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به فعالیت مراکز واکسیناسیون و اینکه تعداد پایگاه های روزانه تزریق واکسن در گیلان متغیر است، اظهار داشت: امروز نزدیک ۳۹۰ پایگاه واکسیناسیون در این استان فعال است که از این تعداد ۲۱۲ مرکز در رشت فعالیت دارد.

مهرابیان به راه اندازی مراکز ۲ شیفته تزریق واکسن اشاره کرد و ادامه داد: این مراکز تا قبل از تزریق نوبت سوم واکسن فعال بودند که با توجه به مراجعه مردم برای دریافت دز سوم واکسن برای رفاه حال آنان بار دیگر برای فعالیت آنها اقدام خواهد شد.

وی افزود: در این ارتباط مرکز شهیدچمران رشت از فردا دوشنبه ۲ شیفته "از هشت صبح تا ۲۰ عصر" برای تزریق واکسن کرونا فعال می شود.

بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک که روز گذشته "شنبه" اعلام شد همه ۱۷ شهرستان گیلان شامل املش، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال، رضوانشهر، تالش، رودبار، آستارا و رودسر در نقشه کرونایی آبی شدند.

گیلان با ٢ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استانهای درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان