جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ ایرنا _ براساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک که امروز شنبه اعلام شد نقشه کرونای استان گیلان سراسر آبی شد.

به گزارش ایرنا، براساس ارزیابی جدید نرم افزار ماسک اکنون همه ١٧ شهرستان استان گیلان در رنگ بندی کرونایی آبی هستند.و شهرستان رودبار که پیش از این در نقشه کرونایی در وضعیت زرد قرار داشت در نقشه امروز آبی شد.

طبق این ارزیابی شهرستان های املش، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال، رضوانشهر، تالش، رودسر و آستارا نیز که پیش از این در وضعیت آبی قرار داشتند در همان وضعیت باقی ماندند به این ترتیب تمام شهرستان های استان گیلان آبی شد.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی گیلان در زمان حاضر ۱۵۴ بیمار مبتلا به کووید- ١٩ در بیمارستان های استان بستری بوده، ۳۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند و ۳۱ بیمار بدحال بخش مراقبت ویژه نگهداری می شوند.

ویروس کرونا که از اوایل تیرماه در موج پنجم نسبت به خیزهای دیگر مبتلایان بیشتری را راهی بیمارستان کرد بعد از ۲ ماه جدال از اوایل شهریور ماه تاکنون در گیلان روند کاهشی را طی می کند.

کارشناسان بهداشتی گیلان با اشاره به سویه جدید اومیکرون بر رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از تجمعات و شست و شوی دست ها تاکید دارند و کاهش روند نزولی بیماری را در گرو رعایت توصیه های بهداشتی در کنار واکسیناسبون می دانند.

گیلان با ٢ و ۵۰۰ هزار نفر چمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان