جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر آستارا از سقوط جوان گلستاتی به دره آبشار لاتون و فوت او خبر داد.

بابک حیدرزاده عصر جمعه در به خبرنگار ایرنا گفت: در ساعت ۱۵:۳۰ روز گذشته گزارشی مبنی بر سقوط یک جوان از آبشار لاتون آستارا به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر این شهرستان اعلام شد.

وی اضافه کرد: با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر آستارا و تیم پشتیبانی تالش، تیم کوهستان و با همکاری بخشداری لوندویل، دهیاری، خانه هلال باش محله، پیکر بی جان یک جوان از استان گلستان که به دره آبشار لاتون آستارا سقوط کرده بود، پیدا شد.

حیدرزاده افزود: در این عملیات، ۲ تیم از هلال احمر آستارا، یک دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودروی پشتیبانی و یک تیم کوهستانی از هلال احمر تالش در محل وقوع حادثه حضور داشتند.

وی بیان کرد: پس از عملیات جستجو در کمتر از ۲۴ ساعت توسط عوامل امدادی جمعیت هلال احمر با کمک هیات کوهنوردی بندر انزلی و اهالی محل، پیکر بی جان یک جوان کشف و تحویل عوامل انتظامی شد.

وی به گردشگران و شهروندان توصیه کرد، در حوادث مختلف با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند.

آبشار لاتون با ۶۰۰ سال قدمت و ۱۰۵ متر ارتفاع در ۱۵ کیلومتری جنوب آستارا در ۶ کیلومتری روستای کوته کومه قرار دارد و در فاصله ۱۰ متری آن، آبشار دیگری با ۶۵ متر ارتفاع وجود دارد و سرریز آب آن نسبت به لاتون، بیشتر و پهن تر است و در طول ایام مختلف سال مورد توجه گردشگران و کوهنوردان است.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان