جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه بخش کشاورزی این استان نیازمند مدیریت جهادی است، گفت: برند سازی محصولات کشاورزی گیلان ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر چهارشنبه در دیدار معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با اشاره به عدم رضایت از وضعیت امروز در بخش کشاورزی، گفت: باید به بخش کشاورزی استان گیلان باید توجه کند.

وی با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت های بخش کشاورزی استان گیلان به خوبی استفاده نشده است، گفت: گیلان استانی کشاورزی است و این بخش در ایجاد اشتغال و اقتصاد نقش بسیار مهمی دارد.

استاندار گیلان با اشاره به لزوم توجه به برند سازی محصولات کشاورزی استان، افزود: سهل انگاری در زمینه صادرات قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه بیشتر کشاورزی در استان گیلان به صورت سنتی است، اضافه کرد: باید برای ترویج بهره گیری از شیوه های مدرن، مکانیزاسیون و مولدسازی برای ارتقای بهره وری اقتصاد کشاورزی، جدی تر عمل شود.

عباسی با اشاره به ظرفیت های استان گیلان در زمینه زراعت چوب، ادامه داد: نیازمند نوآوری در این زمینه هستیم تا توسعه پایدار زیست محیطی ایجاد شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در حوزه گلخانه نیز این استان ظرفیت دارد و باید برای آن برنامه ریزی شود، گفت: گیلان در بخش های آبزی پروری، برنج کاری و چای نیز ظرفیت دارد که باید برای بهره وری بهتر برای آنها نیز برنامه ریزی شود.

عباسی با تاکید بر مدیریت جهادی در عرصه کشاورزی، ادامه داد: مسئولان حوزه کشاورزی گیلان باید به میدانی حضور داشته باشند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان