جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس جمهور گفت: هماهنگی تیم اقتصادی دولت، سیر نزولی تورم و سفرهای استانی از جمله نقاط قوت دولت است اما متاسفانه بدلیل عدم اطلاع رسانی دقیق، برخی ها تلاش می کنند اینگونه موارد را بعنوان نقاط ضعف مطرح ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، صدیقه بودن را از جمله القاب و خصوصیات بانوی دو عالم دانست و گفت: واژه صدق که در قرآن نیز بر آن تاکید شده است تنها در گفتار نیست و انسان باید در نیت، هدف، رفتار و سیره زندگی خویش صداقت و پاکی داشته باشد و البته صادق بودن هزینه دارد و حضرت زهرا(س) و همه انبیاء الهی در این راه هزینه داده اند.

پیگیری وضع سیل زدگان استان های جنوبی توسط رئیسی/ وزیر نیرو به نمایندگی از رئیس جمهور به مناطق سیل زده رفتآیت الله رئیسی: شهید سلیمانی یک دیپلمات مقتدر و یک میدان دار دیپلمات بود/ ترامپ باید محاکمه و قصاص شودرئیسی: شهید "سلیمانی" مَرد واقعی عرصه میدان بود

وی لزوم مراقبت از گرفتاری در منیت و خود برتربینی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: بعضا افراد چاپلوس با نسبت دادن فضایل بی حساب و کتاب فرد را دچار توهم، برتر بودن می کنند لذا انسان باید همواره مراقب باشد که دچار این آفت نشود همچنان که شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی با همه بزرگی، ادعایی نداشت.

رئیس جمهور گفت: تبیین و تشریح اقدامات دولت در حوزه های مختلف ضمن تقویت بیش از پیش اعتماد ملت به دولت، نقشه دشمنان برای ناامیدی مردم را خنثی می کند.

رئیسی در ادامه با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی دقیق و بهنگام اظهارداشت: مجموعه اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارتخانه ها و سازمان ها باید فعال بوده و با حوزه سخنگویی و شورای اطلاع رسانی دولت هماهنگ باشند و مواضع سازمان و دولت را برای مردم تبیین کرده و توضیح دهند و در مقابل، انتقادات و نظرات مردم را انتقال داده و پل ارتباطی بین دولت و مردم باشند.

وی گفت: مردم در کنار اعتماد به دولت انتظار دارند گزارش عملکردها و اقدامات انجام شده دستگاه ها به آنها ارائه شود و در این زمینه روابط عمومی ها و صدا و سیما نقش مهمی برعهده دارند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت از طرح انتقاد ها و دغدغه های مردم استقبال می کند و آنرا در اصلاح و پیشرفت امور موثر می داند، اظهارداشت: در کنار ضعف و ابهاماتی که در فضای رسانه ای و یا در عرصه افکار عمومی مطرح می شود، دستگاه مربوطه باید پاسخ مناسبی به اینگونه ابهامات و سوالات ارائه دهد. 

رئیسی خاطرنشان کرد: هماهنگی کامل تیم اقتصادی دولت ، سیر نزولی تورم و سفرهای استانی از جمله نقاط قوت دولت است اما متاسفانه بدلیل عدم اطلاع رسانی دقیق و بهنگام، برخی ها تلاش می کنند، اینگونه موارد را بعنوان نقاط ضعف مطرح کرده و در اذهان عمومی به نوع دیگری جلوه دهند لذا لازم است در کنار تبیین و تشریح اقدامات و عملکردها، در بیان مطالب بویژه اعداد و آمار اقتصادی دقت شود که متقن و حساب شده باشد تا اعتماد مردم خدشه دار نشود .

وی در ادامه به موضوع سیل در استان های جنوبی کشور اشاره کرد و گفت: در این سیل اراضی کشاورزی دچار خسارت شده اند و ارائه تسهیلات لازم به کشاورزان برای جبران خسارت ضرورت دارد و وزیر جهاد کشاورزی این موضوع را از نزدیک پیگیری کند.

رئیس جمهور همچنین امداد رسانی سریع به آسیب دیدگان را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این زمینه دولت با تمام ظرفیت به میدان آمده است و ضروری است بلافاصله پس از امداد رسانی اولیه، وضعیت مردم سروسامان داده شود تا دچار مشکل نشوند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر توجه به حوزه آبخیزداری گفت: راهکار برون رفت از خطرات ناشی از سیل تقویت حوزه آبخیزداری است و دستگاه های مربوطه در این زمینه فعالیت های خود را گسترش دهند.

** انتخاب استاندار کرمانشاه

وی پس از رأی اعتماد هیأت وزیران به «بهمن امیری مقدم» با تأکید بر لزوم بهره گیری از برنامه مدون در اداره این استان، اظهار داشت: استان کرمانشاه نقش و جایگاه ویژه ای در دوران دفاع مقدس داشته و مردم این استان دِین خود را به ایران و انقلاب ادا کردند و ما هم باید نسبت به این مردم مقاوم و ارزشمند وظایف مان را انجام دهیم.

رئیس جمهور با اشاره به کثرت نیروهای جوان، مستعد و انقلابی در استان کرمانشاه، گفت: اشتغال جوانان مهم ترین دغدغه مردم استان است که آنها و ما را رنج می دهد لذا اولویت استاندار باید رسیدگی به این موضوع و تلاش برای حل مسأله بیکاری باشد.

رئیسی همچنین بر لزوم توجه استاندار جدید به زیرساخت ها و ظرفیت های مختلف جغرافیایی، فرهنگی و اقتصادی استان کرمانشاه در برنامه ریزی و اداره این استان تأکید کرد.

در جلسه هیات دولت بنا به پیشنهاد وزیر کشور و با رای موافق هیات وزیران، بهمن امیری مقدم به عنوان استاندار کرمانشاه انتخاب شد.

امیری مقدم متولد 1341 کرمانشاه و از دوران جانبازان جنگ تحمیلی است.

رئیس ستاد سپاه کرمانشاه در دوران دفاع مقدس، جانشین ستاد مهندسی کل سپاه، فرماندهی انتظامی استان های گیلان و خراسان رضوی و مدیر کل اتباع خارجی وزارت کشور از جمله سوابق وی است.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان