جستجوگر خبری شهرستان شفت

مردم شهید پرور شفت در ایام حزن و اندوه فاطمی دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس را در حسینیه رهروان شهدای این شهر در جمع پر شور و شعور نوجوانان و جوانان در آغوش گرفتند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، حسینیه ای ساده و بی آلایش است؛ محفلی است برای گردآمدن جوانان و نوجوانان که نسل های پیرتر به سبب شور و شوق جوانانش، در اکثر مراسم ها، حضور دارند و همدمشان می شوند.

رهروانی ها را می گویم، رهروان شهدا؛ هیئتی که هم، صومعه جوانان است، هم میعادگاه عشق حسین و هم محلی برای ضیافت های روحانی و معنوی.

جز معدود هیئت های منطقه اند که بدون سوروسات خاصی، خیلی ها مجذوبشان می شوند؛ دیده ام که کیلومترهای می کوبند تا در مراسم های هفتگی یا مراسم های آیینی آن حضور پیدا کنند و به نوعی آن را نقطه اجابت خواسته هایشان می دانند و به قول خودشان با حضور در آن شارژِ شارژ می شوند.

توفیق حضور در این هیئت تمام جلوه های خاص رهروان شهدا نیست، آن ها باهم عتبات عالیات را از مشهد الرضا (ع) گرفته تا مشهد حسین(ع)، پیاده طی طریق کرده و هیئتی بودن را به معرکه حماسه سازی و شور آفرینی آورده اند .

 

در خوش سعادتی هیئت رهروان شهدا شفت همین بس که امشب برای دومین سال، دو شهید گمنامی را در ایام حزن بانوی بی نشان، حضرت زهرا (س) در آغوش کشیده اند و برای آن هایی که خود را رهرو آن می دانند، میزبانی کرده اند؛ میزبانی از دو شهید گمنام در هیئت رهروان شهدا شفت در ایام حزن و ماتم یاس نبی که خود نیز گمنام است.

شهدایی که به عشق ام شهدا گمنام بوده، حالا آمده تا حس و حال جوانان و نوجوانان را فاطمی و بار دیگر همچون شیشه عطری شهر را از بوی خوش خود پر کنند.

از هیاهوی کوچه منتهی به حسینیه و شور و اشتیاق دعوت شدگان در این ضیافت فاطمی پیداست که شهدای گمنامی از سرزمین عروج آمده اند تا دستی بر جسم و جانشان بکشند و با زدودن ناپاکی ها، اخلاص، معنویت، پاک دامنی و آنچه را که اهل بیت نبوت دارند را برایشان سوغات بیاورند.

رهروانی ها در شب وداع با این شهدای گمنام می گفتند: شهداب گمنام چه روز خوبی را برای میهمانی دلشان انتخاب کرده اند! به قول آنها «در آغوش کشیدن این شهدای گمنام ثمره اخلاص در اشک ریختن ها و عنایت خاصه مادرشان به آنهاست». شب هایی که از مظلومیت بهشت مطلق و کوثر آن، اشک ها ریخته اند و با مادرشان عهد کرده اند تا در بندگی خدا و خدمت به مردم گمنام بمانند و در مسیر ولایت، ثابت قدم و استوار بمانند.

رهروانی.ها از شهدای گمنام می خواستند تا شافیشان نزد آنکه روزیشان می دهد، باشند؛ سوی چراغی باشند تا همچون آنها که پلاکشان را گم کردند، خودشان هویتشان را گم نکنند.

شهدای گمنام چند ساعتی در سردترین روزهای سال آمدند تا گرمابخش محفل فاطمی رهروان شهدا باشند. محفلی که نوجوانان و جوانان با شور و شعور، آگاهی و بصیرت، عاشورایی و مهدوی همچون پروانه دور شمعی گردآمده اند تا از فیوضات معنوی و روحانی آن ها بهره مند شوند. زیارتتان قبول؛ راه شهدا پر رهرو.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان