جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - طبق اعلام سامانه ماسک و نقشه جدید رنگ بندی کرونایی که از دوازدهم دی ماه محاسبه و بروزرسانی شده، رنگ کرونای شهرستان های استان گیلان بدون تغییر ماند که بر این اساس ۱۶ شهرستان در وضعیت آبی و یک ...

به گزارش خبرنگار ایرنا، بر اساس ارزیابی جدید نرم افزار ماسک شهرستان های املش، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال، رضوانشهر، تالش، رودسر و آستارا که پیش از این در وضعیت آبی قرار داشتند بعد از ۱۸ روز بدون تغییر باقی ماندند.

تنها شهرستان رودبار در استان گیلان نیز که پیش از این بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک در ۲۶ آذرماه، در وضعیت زرد کرونایی قرار داشت در نقشه جدید به همین رنگ باقی ماند.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی گیلان در زمان حاضر ۱۴۸ بیمار مبتلا به کووید- ١٩ در بیمارستان های استان بستری بوده، ۳۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند و ۳۰ بیمار بدحال بخش مراقبت ویژه نگهداری می شوند.

ویروس کرونا که از اوایل تیرماه در موج پنجم نسبت به خیزهای دیگر مبتلایان بیشتری را راهی بیمارستان کرد بعد از ۲ ماه جدال از اوایل شهریور ماه تاکنون در گیلان روند کاهشی را طی می کند.

کارشناسان بهداشتی گیلان با اشاره به سویه جدید اومیکرون از مردم می خواهند که بیش از پیش پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را رعایت کنند.

گیلان با ٢ و ۵۰۰ هزار نفر چمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان