جستجوگر خبری شهرستان شفت

نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأثیر بسزای واکسیناسیون در کنترل بیماری کرونا، گفت: واکسیناسیون در کشور موجب شده تا آمار دورقمی فوتی های ناشی از ابتلا به بیماری کرونا را ...

احمد دنیا مالی نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ویژه در برخی از استان ها ازجمله گیلان کارکردهای بسیار خوبی در واکسیناسیون داشته، اظهار کرد: امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته شتاب واکسیناسیون در کشور افزایش و چرخه واکسیناسیون نوبت سوم نیز تکمیل شود.

وی با اشاره به تأثیر بسزای واکسیناسیون در کنترل بیماری کرونا، افزود: واکسیناسیون در کشور موجب شده تا آمار دورقمی فوتی های ناشی از ابتلا به بیماری کرونا را شاهد باشیم که باید این رویه ضمن حفظ، کاهش نیز پیدا کند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس از همکاری مجلس در جهت توسعه خدمات سلامت محور در کشور خبر داد و گفت: هر اقدامی که دولت و وزارت بهداشت در جهت توسعه سلامت مردم به ویژه در بخش واکسیناسیون نیاز داشته باشند، مجلس آماده همکاری است تا منابع کافی را در اختیار کادر بهداشت و درمان قرار دهد.

نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل کنونی حوزه سلامت در بخش درمان به ویژه تخت های درمانی است، گفت: طبق قانون ششم توسعه که هم اکنون در سال آخر آن قرار داریم، سرانه تخت های بیمارستانی در کل کشور با آنچه در قانون برنامه ششم آمده فاصله دارد و باید تلاش در این زمینه بیشتر شود.

دنیا مالی افزایش سطح کیفی تخت های درمانی را از دیگر شاخصه های مهم برشمرد و افزود: افزایش بهبود تخت های درمانی و کیفیت آن از دیگر نیازهای بخش درمان بوده و لازم است سرمایه گذاری در این حوزه ها نیز افزایش یابد که یکی از این راهکارها استفاده از توان بخش خصوصی است.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت به ویژه در بحران کرونا، خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت نیز اقدامات انجام شده وزارت بهداشت به ویژه در کرونا قابل توجه بوده که ازجمله آن ها می توان به پایش و غربالگری بیماران کرونایی با همکاری سپاه، بسیج، هلال احمر و از همه مهم تر مردم اشاره کرد.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس یازدهم توسعه خدمات سلامت را مستلزم همکاری همه جانبه دانست و گفت: پایش در حوزه سلامت علاوه بر وزارت بهداشت نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه ها و دیگر نهاد ها است و باید در این زمینه مشارکت همه جانبه را شاهد بود.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان