جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به ادامه روند نزولی آمارهای کرونایی و هشدار نسبت به خطر شیوع سویه اُمیکرون در این استان، گفت: شهروندان از عادی انگاری پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مهرابیان ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت آمارهای کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: روند نزولی آمارها در استان گیلان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه استمرار در این روند را در گرو رعایت دقیق شیوه نامه ها بهداشتی و توجه به واکسیناسیون به ویژه دُز سوم عنوان کرد و گفت: تاکنون موردی از ابتلاء به سویه جدید کرونا با نام امیکرون در گیلان شناسایی نشده است.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه روند آمارهای کرونایی در استان همانند روزها و هفته های اخیر نزولی است، افزود: این روند کاهش در آمارها نباید زمینه را برای عادی انگاری نسبت به کرونا در میان شهروندان فراهم کند.

وی با بیان اینکه با توجه به شیوع سویه امیکرون که نمونه های از آن در استان همجوار گیلان شناسایی شده است، اضافه کرد: خطر ورود این سویه به استان گیلان نیز وجود لذا همه شهروندان باید به توصیه های بهداشتی توجه و از عادی انگاری ها پرهیز کنند.

مهرابیان با اشاره به اینکه در حال حاضر مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان گیلان ۱۴۸ نفر است، گفت: در شبانه روز گذشته ۳۷ بیمار جدید در مراکز درمانی استان گیلان پذیرش شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۳۰ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان ها استان گیلان در شرایط بد قرار دارند، افزود: ۲۹ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و ۱۱ بیمار نیز امروز به این بخش منتقل شدند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان