جستجوگر خبری شهرستان شفت

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با اقدام به موقع و انقلابی مجموعه دولت به ویژه وزارت بهداشت اکنون نظام سلامت در پی مردم هست تا نسبت به واکسینه کردن آن ها ...

ابراهیم نجفی اسپیلی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی چند ماه اخیر، اظهار کرد: یکی از پرکارترین وزارتخانه های دولت سیزدهم که همگام با دیگر دستگاه ها و نهاد ها در کنار مردم بوده و نقش حیاتی در مدیریت بیماری کرونا داشته، وزارت بهداشت بوده است.

وی با اشاره به شیوع افسارگسیخته و مرگ ومیر بالای بیماران کرونا در کشور، پیش از آغاز به کار رسمی دولت سیزدهم، افزود: متأسفانه به سبب گره زدن سلامت مردم به موضوعات غیرواقعی ازجمله مذاکرات، دولت پیشین واکسینه کردن مردم را جدی نگرفت و ما شاهد مرگ ومیر روزانه ایرانیان تا حدود ۷۰۰ نفر بودیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه قبلاً مردم در صف های طولانی دریافت واکسن بودند و اعتراضات عمومی در این رابطه بسیار زیاد بود، گفت: خوشبختانه با اقدام به موقع و انقلابی مجموعه دولت به ویژه وزارت بهداشت اکنون نظام سلامت در پی مردم هست تا نسبت به واکسینه کردن آن ها اقدام کند و این پوشش حداکثری واکسیناسیون عمومی مردم علیه کرونا یک مزیت نسبی دولت کنونی در مقایسه با دیگر دولت های پیشین است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشتازی گیلان در واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در کشور، بیان کرد: علیرغم ضعف های زیرساختی در استان به ویژه در بخش بهداشت و درمان این استان توانست با کار جهادی مدافعان سلامت، سپاه و بسیج، هلال احمر و دیگر گروه های مشارکت کننده در پوشش حداکثری واکسیناسیون کرونا حائز رتبه نخست کشور و مورد تجلیل وزیر بهداشت قرار بگیرد.

نجفی با اشاره به رشد شاخص های سلامت در گیلان نسبت به سال های گذشته، گفت: تغییر رویکرد، تلاش مضاعف و کار جهادی مجموعه وزارت بهداشت به ویژه دانشگاه علوم پزشکی گیلان محسوس بوده و باید این رویه مضافاً در استان دنبال شود.

وی با بیان اینکه امروزه کمبود پزشک متخصص و تجهیزات پزشکی ازجمله نیازمندی های عرصه بهداشت و درمان است، تصریح کرد: گرچه اخیراً تأمین و توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی و سرمایه ای با در نظر گرفتن اولویت ها به مناطق کم برخوردار صورت گرفته اما لازم است این ظرفیت ها باپشتکار بیشتر در کل استان به ویژه شهرستان آستانه اشرفیه افزایش یابد.

انتهای پیام/۳۳۸۹



نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان