جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از دامداران این شهرستان خواست، برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و بهره مندی از نهاده های مورد نیاز، در سامانه سیتا نام نویسی کنند تا برای آنها دامدار کارت ...

ساسان کارجویان شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف از صدور دامدار کارت برای دامداران روستایی و عشایری را اصلاح و کارآمدسازی یارانه و تامین سرمایه و نهاده های مورد نیاز حرفه دامداری دانست.

وی گفت: دامداران باید برای نام نویسی در سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری (سیتا) به نشانی اینترنتی https://cita.maj.ir مراجعه و مدارک خود را بارگذاری و کد رهگیری دریافت کنند.

وی افزود: به ازای نگهداری هر دام سبک، سه میلیون و به ازای نگهداری هر دام سنگین، هفت میلیون ریال تسهیلات به دامداران پرداخت خواهد شد و ملاک شناسایی دامداران روستایی و عشایری، داشتن دامدار کارت یا معرفی نامه از سازمان جهاد کشاورزی استان است.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی آستارا بررسی مدارک و صلاحیت متقاضیان، در کارگروه استانی انجام خواهد گرفت و واجدین شرایط برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش به بانک ها معرفی خواهند شد.

بر اساس اطلاعات موجود؛ دامداران روستایی و عشایری آستارا از ۱۸ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و ۱۶ هزار راس گوسفند و بز به روش های سنتی و صنعتی نگهداری می کنند. 

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان