جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس انجمن سینمای جوانان ایران با تأکید بر ضرورت ایجاد بسترهای مناسب برای دیده شدن جوانان، گفت: برگزاری جشنواره های استانی، منطقه ای و هفته فیلم و عکس این بستر را فراهم می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی آذر پندار عصر یکشنبه در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر ضرورت همکاری و تعامل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و فرمانداری ها با دفاتر انجمن سینما جوان، اضافه کرد: قطعاً با تعامل و همکاری های دو طرفه شاهد اتفاقات خوب و مبارکی خواهیم بود.

وی به وضعیت مطلوب دفتر انجمن سینما جوان رشت اشاره و تصریح کرد: ادامه این روند می تواند زمینه اجرای برنامه های خوب در سطح شهرستان رشت را فراهم کند.

برگزاری هفته فیلم و عکس رشت در اسفند ماه

رئیس انجمن سینمای جوانان ایران با اشاره به برگزاری هفته «فیلم و عکس رشت» بعد از یک وقفه دو ساله در اسفند ماه امسال، افزود: یکی از موارد مهمی که باید مد نظر قرار گیرید این است که برگزاری این رویدادها نباید به مثابه یک دورهمی تصور شود.

وی با بیان اینکه همه ایران را کشور جشنواره ها و رویدادهای هنری می شناسند، گفت: فاصله زیادی میان جشنواره فیلم کوتاه تهران با سایر جشنواره وجود دارد و با توجه به حجم بالای ارسال فیلم ها و انتخاب اندک فیلم های منتخب حجم نارضایتی بسیار بالا است.

آذر پندار با اشاره به اینکه در حوزه فیلم های مستند نیز میزان نارضایتی به دلیل عدم انتخاب در مرحله نهایی جشنواره ها به اندازه فیلم کوتاه تهران نیست زیرا بسترهای پخش برای فیلم های مستند وجود دارد، ادامه داد: اما در فیلم کوتاه تهران عدم انتخاب به منزله از بین رفتن فرصت حضور در جشنواره فیلم فجر بوده و این یعنی هیچ بستری برای نمایش این فیلم ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه این موضوع سبب شده تا هنرمندان فعال در عرصه فیلم کوتاه آثار خود را در جشنواره های ضعیف دنیا شرکت دهند، افزود: سختگیری های اعمال شده در جشنواره فیلم کوتاه تهران از یک سو میزان اعتبار و ارزش این جشنواره را به نمایش می گذارد و از سوی دیگر زمینه بی رغبتی برای فیلمسازان داخلی را به دلیل شرایط سخت پذیرش فراهم می کند.

بسترهای مناسب برای دیده شدن فیلمسازان فراهم شود

رئیس انجمن سینمای جوانان ایران در ادامه تأکید کرد: برای برون رفت از این معضل باید جشنواره های فیلم کوتاه استانی، هفته فیلم و عکس، جشنواره های منطقه ای در سطح استان های برگزار شود.

وی با بیان اینکه باید بسترهای مناسب برای دیدن شدن آثار فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه فراهم شود، گفت: متأسفانه تعطیلی فعالیت ها به واسطه شیوع ویروس کرونا زمینه را برای حضور فیلمسازان ایرانی در جشنواره های بی کیفیت خارجی فراهم کرده است.

آذرپندار با اشاره به اینکه گستردگی در برگزاری جشنواره های خارجی ذائقه سازی می کند، ادامه داد: در این جشنواره ها نیز بیشتر به فیلم هایی از ایران میدان داده می شود که نگاه منتقدانه به مسائل روز کشور دارند.

وی همچنین بر فراهم کردن محفل های هنری برای تعامل و گفتگوی جوانان فعال در عرصه سینما نیز تأکید و اضافه کرد: برگزاری هفته های فیلم و عکس شرایط را برای دیده شدن این جوانان فراهم می کند و می توان عملکرد آنها را نیز نقد و بررسی کرد.

رئیس انجمن سینمای جوانان ایران با بیان اینکه استان گیلان ظرفیت ها و استعدادهای فراوانی در این بخش دارد، گفت: باید برای این ظرفیت ها برنامه ریزی شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان