جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان افزایش جمعیت را موجب رشد اقتصادی و نمایش اقتدار ملی خواند و گفت: همکاری و هم افزایی همه دستگاه ها برای فراهم سازی زیرساخت های تحقق این مهم ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی امروز در نشست توجیهی اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حوزه وزارت بهداشت در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: سیاست های کلی جمعیت ابلاغی ازسوی رهبر معظم انقلاب، مبانی اصولی و پراهمیتی برای توسعه و حل مشکلات کشور دارد و رویکرد دولت مردمی سیزدهم هم، اجرای با برنامه این سیاست است. 

وی پیری جمعیت در کشور و سالمندی استان گیلان را دارای آسیب هایی در حوزه های مختلف فردی و اجتماعی خواند و افزود: برای تغییر این وضعیت، باید اراده ملی وجود داشته باشد. 

استاندار گیلان، جمعیت را از مولفه های مهم قدرت و اقتدار یک کشور عنوان کرد و گفت: امروز، وارث سیاست های نادرست تصمیم گیران دهه های گذشته هستیم درحالیکه بسیاری از کشورهای پیشرفته، برای افزایش جمعیت خود، بسته های تشویقی درنظر گرفته اند. 

عباسی با اشاره به آسیب های تک فرزندی در خانواده ها بیان کرد: کاهش جمعیت آسیب های زیادی در بخش های مختلف امنیتی و سیاسی نیز بر جای می گذارد زیرا دشمن از صف آرایی جوانان کشور هراس دارد. 

وی با بیان اینکه گیلان در حوزه نیروی کار مشکل دارد، تصریح کرد: کاهش مساحت زمین های زراعی امکان کشاورزی مکانیزاسیون را کم کرده و علاوه بر این دسترسی به نیروی کار فعال جهت تولید در بخش کشاورزی در حال آسیب است. 

استاندار گیلان بر ضرورت فراهم سازی زیرساخت ها برای افزایش جمعیت تأکید کرد و گفت: متولی ازدیاد جمعیت، فقط وزارت بهداشت نیست و همه دستگاه ها باید مشارکت مؤثری داشته باشند. 

نقش آفرینی وزارت مسکن در حوزه تأمین مسکن، انجام فعالیت های فرهنگی، روشن گری افراد صاحب نظر برای تبیین علمی اهمیت افزایش جمعیت و ارائه تولیدات اقناعی رسانه ای از دیگر مواردی بود که استاندار گیلان بر آن ها تأکید کرد. 

وی تبدیل تهدیدات به فرصت و همکاری و هم افزایی همه دستگاه ها را منجر به رشد فرهنگی و اقتصادی در این حوزه عنوان کرد. 

عباسی از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواست در مناطق مختلف شهرستان ها و نیز روستاها، موضوع رشد جمعیت را بطور دقیق، رصد کرده و متناسب با آن، برنامه ریزی کند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان