جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به دلیل نبود زیر ساخت ها و بودجه طرح تحول شهری و پزشک خانواده تاکنون در گیلان اجرایی نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان سالاری صبح یکشنبه در جلسه توجیهی اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حوزه وزرات بهداشت و درمان با بیان اینکه هرم سنی جمعیت کشور در حال معکوس شدن و به سمت سالمندی می رود، گفت: گیلان پایین ترین نرخ باروری یعنی ۱.۳ دارد و سالمندترین استان کشور محسوب می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان سالمندی را یکی از عوامل درگیری بالای گیلانی ها در ایام کرونا عنوان کرد و افزود: میزان شیوع و ابتلاء به بیماری های مزمن در سالمندی بیشتر است لذا باید برنامه ریزی جهت پیشگیری از این موضوع در دستور کار باشد.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی طرح تحول شهری و پزشک خانواده در گیلان، بیان کرد: جز معدود استان هایی هستیم که این طرح را به دلیل عدم وجود زیرساخت ها و نبود بودجه اجرا نکرده ایم.

سالاری افزود: تأمین و تخصیص اعتبارات برای تجهیز خانه های بهداشت روستایی، تأمین واکسن آسترازنکا برای استان و تخصیص حق الزحمه مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته کشیک کرونا که از مردادماه حق الزحمه خود را دریافت نکردند، از جمله درخواست های دانشگاه از وزارت بهداشت است.

وی با بیان اینکه هزار و ۱۰۰ مرکز واکسیناسیون در کل استان فعالیت دارد، بیان کرد: ۹۵ درصد مردم گیلان تاکنون دُز اول و ۸۷ درصد نیز نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان