جستجوگر خبری شهرستان شفت

حماسه بی نظیر گیلانیان در ۸ دی ۸۸ باعث شد تا رهبر معظم انقلاب، مدال پرافتخار «السابقون» را به گردن مردم گیلان بیاویزند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ مردم گیلان پس از فتنه ۸۸، زودتر از دیگر مناطق کشور به پا خواسته و جلوی نفاق و دورویی ایستادند.


مردم ولایتمدار گیلان به ویژه شهر رشت پس از فتنه انگیزی فتنه گران در پی انتخابات خرداد ۸۸، ۸ دی همان سال با راهپیمایی خودجوش، چشم فتنه را کور کردند و بساط فتنه گران را برچیدند.


این قیام شهروندان رشتی یک روز زودتر از سایر نقاط کشور انجام شد و نشان از عشق و ارادت گیلانیان به رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

دیدار با رهبر فرزانه انقلاب
سال بعد (۱۳۸۹) در آستانه نخستین ساگرد حماسه عظیم مردم ایران در مقابله با فتنه گران، مردم گیلان به دستبوسی رهبر معظم انقلاب به تهران رفتند.


رهبر معظم انقلاب در این دیدار مدال پرافتخار «السابقون» در جبهه بصیرت و حمایت از ولایت را بر گردن مردم گیلان آویختند.


ایشان بصیرت مضاعف مردم گیلان را عاملی دانستند تا یک روز زودتر احساس وظیفه کرده و فتنه را در استان گیلان ریشه کن کنند.


ایشان اضافه فرمودند: «رشت جزو معدود مناطقی بود که یک روز زودتر از حرکت خود جوش ملّت، در هشتم دی ماه سال ۸۸ به صحنه حضور مردم در مقابله با فتنه گران تبدیل شد.»

التهاب کشور پس از انتخابات
پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در خرداد ۱۳۸۸، عده‌ای به سرکردگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی فتنه انگیزی آغاز کردند و اوضاع سیاسی کشور چندین ماه پس از انتخابات متلاطم بود.


فضای سیاسی در شهر رشت هم متاثر از تهران بود، فتنه گران آماده انفجار و فتنه گری بودند، اما گیلانیان با هوشیاری و حضور به موقع در صحنه، این فرصت را از فتنه گران گرفتند.

هوشیاری مردم رشت در نابودی فتنه
مردم رشت در ۸ دی ۱۳۸۸ خودجوش به صحنه آمدند و با راهپیمایی تاریخی، انزجار خود را از فتنه گران و اغتشاشگران ابراز کردند.


راهپیمایان مسیر مصلا تا میدان شهرداری رشت را با شعار‌های «مرگ بر سه مزدور اجنبی، موسوی و کروبی و خاتمی»، «مرگ بر موسوی»، «مرگ بر کروبی»، «مرگ بر خاتمی» طی کردند.

۸ دی ۸۸ ، یوم الله 
۸ دی ۸۸ در تاریخ گیلانیان غیور و غیرتمند به روزی تاریخی بدل شد، روزی که مردم ولایتمدار گیلان، خودجوش پا به صحنه گذاشته و در برابر فتنه و فتنه گران ایستادند.


همه ساله گیلانیان در این روز آیین‌هایی برگزار می‌کنند و این روز را ارج می‌نهند، زیرا این روز، روز تجدید میثاق با ولایت و رهبری و یوم الله است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان