جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به شناسایی نمونه ای از ابتلا به اومیکرون در استان های همجوار، گفت: احتمال ورود این ویروس به گیلان وجود دارد.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا با نام اومیکرون در جهان و برخی استان های کشور، اظهار کرد: هنوز موردی از ابتلاء به این سویه در استان گیلان شناسایی نشده است.

وی به شناسایی نمونه ای از این سویه در استان همجوار گیلان اشاره کرد و افزود: شهروندان باید بدانند که خطر ورود این ویروس به استان گیلان با توجه به شناسایی مواردی از ابتلاء در استان های همجوار وجود دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه تزریق واکسن به ویژه دُز سوم آن تا ۸۰ درصد از ابتلاء به اومیکرون جلوگیری می کند، گفت: شهروندان بالای ۱۸ سال که حداقل سه ماه از تزریق نوبت دوم واکسن کرونا آنها گذشته هر چه سریع تر برای تزریق دُز سوم اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۷ درصد مردم گیلان دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: بیش ۲۳۰ هزار نفر نیز دُز سوم را تزریق کرده اند که سایر شهروندان نیز باید در زمینه دریافت این دُز با توجه به خطر اومیکرون تعجیل کنند.

مهرابیان با اشاره به اینکه در مجموع ۱۴۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های خصوصی و دولتی استان گیلان بستری است، ادامه داد: ۳۵ بیمار جدید طی شبانه روز گذشته به این در بیمارستان های استان پذیرش شده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۵ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های گیلان بستری هستند، افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی ها و تجمعات، رعایت فاصله اجتماعی در کنار واکسیناسیون باید مورد توجه شهروندان قرار گیرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان