جستجوگر خبری شهرستان شفت

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت: مراکز تجمیعی و فعال واکسیناسیون چند شیفته باید دوباره بازگشایی شوند تا شاهد ارایه خدمات مطلوب به مردم باشیم.

به گزارش خبرگزازی صدا و سیما مرکز گیلان ؛ حمیدرضا امام پناهی امروز در جلسه ستاد کرونای شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد ، گفت: با توجه به شیوع ویروس اُمیکرون و ضرورت تزریق واکسن به خصوص دز سوم، نباید شاهد تعطیلی مراکز تجمیعی واکسیناسیون باشیم.

وی با بیان اینکه نیرو‌های نظامی، انقلابی و لجستیکی همیشه پای کار هستند و در صورت نیاز، می‌توانیم از ظرفیت آن‌ها بهره‌مند شویم، افزود: در تزریق واکسن دز اول و دوم خیلی خوب عمل کردیم و امروز هم باید مراکز تجمیعی و فعال واکسیناسیون چند شیفته دوباره بازگشایی شوند تا شاهد ارایه خدمات مطلوب به مردم باشیم.

وی با اشاره به لزوم تداوم استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، گفت: توجه جدی به اجرای قرنطینه هوشمند و انجام بازرسی‌های میدانی مستمر از اصناف به خصوص تالار‌ها و هایپرمارکت‌ها در دستور کار نهاد‌های مربوط قرار دارد و در صورت مشاهده تخلف و رعایت نکردن پروتکل‌ها، با واحد‌های متخلف با قاطعیت برخورد می‌شود.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت با بیان اینکه آمار بستری‌ها در مراکز درمانی این شهرستان، ۶۹ نفر است که در مقایسه با هفته قبل، ۱۵ نفر کمتر شده و همچنین آمار پذیرش روزانه ۲۴ نفر و آمار فوتی روزانه یک نفر است.

حمیدرضا امام پناهی با بیان اینکه مجموع بستری‌های کرونایی از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در شهرستان رشت، ۳۴ هزار و ۶۰۰ نفر است، افزود: با توجه به آمار جدید وزارت بهداشت، از جمعیت حدود ۸۴۵ هزار نفری شهرستان رشت، تاکنون حدود ۷۵۱ هزار نفر، بیش از ۸۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال، دز اول، بیش از ۶۹۵ هزار نفر معادل ۸۲ درصد دز دوم و ۷۶ هزار نفر معادل ۹ درصد دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی گفت: از زمان آغاز اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون از سوی شبکه بهداشت شهرستان رشت تاکنون ، یک میلیون و ۵۰۰ هزار واکسن تزریق شده که از این تعداد ، ۲۰۰ هزار دز واکسن را میهمانان در این شهرستان رشت دریافت کرده اند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان