جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون قضایی اداره کل دادگستری گیلان: در صورت حل نشدن مشکل آب و فاضلاب آستارا، ممکن است بیماری های ویروسی در این شهرستان شیوع پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ احمد آقایی امروز در نشست بررسی مشکلات آب و فاضلاب آستارا در محل فرمانداری، گفت: از دانش، تخصص و راه‌کار‌های مدیران حاضر در این نشست برای حل مشکلات آب و فاضلاب شهرستان آستارا استفاده می‌کنیم. 

وی با بیان اینکه شهرستان آستارا به لحاظ فرهنگی و گردشگرپذیر بودن در سطح کشور و استان شناخته شده، افزود: متأسفانه این شهرستان گردشگرپذیر مدت‌هاست که با سرپرستی اداره می‌شود و بسیاری از مدیران ادارات سرپرست هستند. 

معاون قضایی اداره‌کل دادگستری گیلان خواستار تشکیل کمیته صیانت از آب و فاضلاب شهرستان آستارا شد و گفت: درصورت بی توجهی به مباحث آبی این شهرستان مرزی و گردشگرپذیر، ممکن است شاهد بروز بیماری ویروسی و میکروبی فراوانی در بین مردم باشیم. 

عضو هیأت مدیره شرکت آب و منطقه‌ای گیلان هم در این نشست، گفت: سد لاستیکی رودخانه ملاهادی خانه‌های آسیاب، ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و این طرح تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. 

مجید نیک‌خویی با بیان اینکه سد لاستیکی رودخانه ملاهادی خانه‌های آسیاب، ۷۲۰ هزار مترمکعب حجم دارد و می‌تواند ۱۰ برابر ظرفیت خود را پوشش دهد، افزود: این سد پس از تکمیل و بهره‌برداری، علاوه بر آبیاری ۱۰۰ هکتار از زمین‌های آستارا، می‌تواند به روستا‌های مجاور خود نیز آب رسانی کند. 

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب گیلان هم در نشست بررسی مشکلات آب و فاضلاب شهرستان آستارا، گفت: برای مدیریت فاضلاب شهری آستارا، تاکنون ۵۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه‌شده و برای تکمیل این طرح، به هزار میلیارد تومان دیگر نیاز داریم. 

هادی نیزه‌باز با با بیان اینکه ۲ دستگاه پکیچ تصفیه فاضلاب در شهرک عباس‌آباد نصب شده که در آینده‌ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید، افزود: با پیگیری‌های انجام شده، قرار است یک دستگاه دیگر هم در منطقه ساحلی شهر آستارا نصب و وارد مدار بهره‌برداری شود. 

حجت‌الاسلام ناصر صالحی، امام جمعه موقت آستارا هم تشکیل این نشست را به‌جا دانست و گفت:معضل کمبود در استانی که یک استان پرباران است و در نزدیکی دریا واقع شده، بیشتر به طنز شباهت دارد و برای حل این معضل، باید نشست‌های تخصصی و کارشناسی برگزار شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان آستارا هم با بیان اینکه نبود آب حتی برای دقایقی هم می‌تواند مشکل‌آفرین باشد، گفت: باید به مردم شهرستان آستارا حق داد و برای حل مشکلات آن‌ها گام برداشت. 

سید سعید میرقربانی با بیان اینکه شهرستان آستارا با بحران تنش آبی مواجه است و تصفیه‌خانه آب بهارستان کفاف این شهرستان مرزی و گردشگرپذیر را نمی‌دهد، افزود: مقدار تولید آب تصفیه‌خانه بهارستان، ۱۰۰ لیتر در ثانیه است، درحالی که در هر ثانیه، ۳۰۰ لیتر آب در این شهرستان مصرف می‌شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان