جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - سرپرست فرمانداری آستارا مشکلات حوزه آب شرب و همچنین مدیریت فاضلاب این شهرستان را جدی و عمیق توصیف کرد و گفت: برون رفت از این مشکلات جزو حقوق مردم آستارا است که نیازمند نگاه استانی و همچنین ...

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدسعید میرقربانی روز دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان گفت: نبود آب برای دقایقی هم می تواند مشکل آفرین باشد و باید به مردم شهرستان آستارا حق داد و در راستای حل مشکلات آن ها گام برداشت.

وی افزود: شهرستان آستارا با بحران تنش آبی مواجه بوده و تصفیه خانه آب بهارستان کفاف این شهرستان مرزی و گردشگرپذیر را نمی دهد و مقدار تولید آب تصفیه خانه بهارستان ۱۰۰ لیتر در ثانیه است درحالی که مقدار مصرف شهرستان ۳۰۰ لیتر در ثانیه است.

عضو هیات مدیره شرکت آب و منطقه ای استان گیلان نیز در این جلسه به ظرفیت های آبی شهرستان اشاره کرد و گفت: سد لاستیکی رودخانه ملاهادی خانه های آسیاب ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و این پروژه در سال ۱۴۰۱ مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مجید نیکخویی افزود: این سد لاستیکی ۷۲۰ هزار متر مکعب حجم دارد که پس از تکمیل و بهره برداری علاوه بر آبیاری ۱۰۰ هکتار از اراضی آستارا می تواند آب روستاهای مجاور خود را نیز تامین کند.

بلاتکلیفی مدیریتی یکطرف مشکلات آستارا 

معاون پیشگیری از جرم اداره کل دادگستری گیلان گفت: شهرستان آستارا با توجه به برخورداری از ظرفیت های تجاری، اقتصادی، گردشگری و فرهنگی نیازمند نگاه مسئولان استانی است و متاسفانه بسیاری از ادارات این شهرستان با سرپرست اداره می شود.

احمد آقایی بیان کرد: از دانش، تخصص و راهکارهای مدیران آستارا باید برای حل مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان استفاده کرد و هم افزایی دستگاه های اجرایی در این راستا ضروری است.

وی تاکید کرد: کمیته صیانت از آب و فاضلاب شهرستان آستارا باید به زودی تشکیل شود زیرا درصورت بی توجهی به مباحث آبی این شهرستان مرزی و گردشگرپذیر ممکن است شاهد بروز هزاران نوع بیماری ویروسی و میکروبی در بین مردم باشیم.

معضل فاضلاب آستارا

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا هم در ایم نشست به معضل زیست محیطی فاضلاب این شهرستان پرداخت و گفت: ۵۶ مورد شکایت درخصوص معضل فاضلاب به بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان صورت گرفته و این تهدید بزرگی برای سلامت مردم محسوب می شود.

فرید بصیری مقدم افزود: با متخلفان امور فاضلاب باید به صورت جدی برخورد شود و در خیابان حکیم نظامی به عنوان یکی از بهترین خیابان های شهر آستارا شاهد رهاسازی شبانه فاضلاب و پسماند منازل و آپارتمان هستیم.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان گیلان نیز اظهار کرد: برای مدیریت فاضلاب شهری آستارا تاکنون ۵۱۸ میلیارد ریال هزینه شده و برای اتمام آن در مجموع به ۱۰ هزار میلیارد ریال نیاز داریم.

هادی نیزه باز اضافه کرد: ۲ دستگاه پکیچ تصفیه فاضلاب در شهرک عباس آباد نصب و در آینده نزدیک در مدار بهره برداری قرار می گیرند و با پی گیری های صورت گرفته قرار است یک دستگاه دیگر در منطقه ساحلی شهر آستارا نصب و وارد مدار بهره برداری شود.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن دارای ۲۳ هزار مشترک آب است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان