جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا با سرپرست ها اداره می شود، پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی سد لاستیکی ملاهادی، کمبود آب در آستارا شبیه یک طنز است، پدافند غیرعامل در تصفیه خانه آب شرب بهارستان رعایت نشده و مدیریت فاضلاب آستارا به یک ...

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، معاون قضایی اداره کل دادگستری استان گیلان ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: از دانش، تخصص و راه کارهای مدیران حاضر در این جلسه برای حل مشکلات آب و فاضلاب شهرستان آستارا استفاده می کنیم. 

احمد آقایی با بیان اینکه شهرستان آستارا به لحاظ فرهنگی و گردشگرپذیر بودن در سطح کشور و استان شناخته شده است، تصریح کرد: متأسفانه این شهرستان فرهنگی و گردشگرپذیر مدت ها است که با سرپرستی اداره می شود و بسیاری از مدیران ادارات سرپرست هستند.

معاون قضایی اداره کل دادگستری استان گیلان خواستار تشکیل کمیته صیانت از آب و فاضلاب شهرستان آستارا شد و بیان کرد: درصورت بی توجهی به مباحث آبی این شهرستان مرزی و گردشگرپذیر ممکن است شاهد بروز هزاران نوع بیماری ویروسی و میکروبی در بین مردم باشیم.

 

پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی سد لاستیکی ملاهادی 
عضو هیأت مدیره شرکت آب و منطقه ای استان گیلان نیز در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب شهرستان آستارا در محل فرمانداری اظهار کرد: سد لاستیکی رودخانه ملاهادی خانه های آسیاب 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و این پروژه 1401 مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مجید نیک خویی با بیان اینکه سد لاستیکی رودخانه ملاهادی خانه های آسیاب 720 هزار مترمکعب حجم دارد و می تواند 10 برابر خود را مدیریت کند، تصریح کرد: این سد پس از تکمیل و بهره برداری علاوه بر آب یاری 100 هکتار از اراضی آستارا می تواند به روستاهای مجاور خود نیز آب دهد. 

مدیریت فاضلاب آستارا ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد 
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان گیلان نیز در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب شهرستان آستارا در محل فرمانداری اظهار کرد: برای مدیریت فاضلاب شهری آستارا تاکنون 51 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه شده و برای اتمام آن در مجموع به یک هزار میلیارد تومان نیاز داریم. 

هادی نیزه باز با با بیان اینکه دو دستگاه پکیچ تصفیه فاضلاب در شهرک عباس آباد نصب و در آینده نزدیک در مدار بهره برداری قرار می گیرند، تصریح کرد: با پی گیری های صورت گرفته قرار است یک دستگاه دیگر در منطقه ساحلی شهر آستارا نصب و وارد مدار بهره برداری شود. 

 

کمبود آب در آستارا شبیه یک طنز است 
امام جمعه موقت آستارا نیز در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان در محل فرمانداری، تشکیل این جلسه را به حق و به جا دانست و اظهار کرد: حیات همه موجودات به آب وابسته بوده و در آیات سوره مومنون به اهمیت این نعمت الهی اشاره شده است. 

حجت الاسلام ناصر صالحی ضمن انتقاد از معضل کمبود آب در شهرستان آستارا تصریح کرد: معضل کمبود در استانی که یک استان پربار بوده و به دریا نزدیک است بیشتر شبیه به طنز بوده و برای حل این معضل، باید جلسات تخصصی و کارشناسی شده برگزار کرد.

 آستارا با بحران تنش آبی مواجه است 
سرپرست فرمانداری شهرستان آستارا نیز در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان در محل فرمانداری با بیان اینکه نبود آب برای دقایقی هم می تواند مشکل آفرین باشد، اظهار کرد: باید به مردم شهرستان آستارا حق داد و در راستای حل مشکلات آن ها گام برداشت. 

سید سعید میرقربانی با بیان اینکه شهرستان آستارا با بحران تنش آبی مواجه بوده و تصفیه خانه آب بهارستان کفاف این شهرستان مرزی و گردشگرپذیر را نمی دهد، تصریح کرد: مقدار تولید آب تصفیه خانه بهارستان 100 لیتر در ثانیه است، درحالی که مقدار مصرف شهرستان 300 لیتر در ثانیه می باشد.

 

پدافند غیرعامل در تصفیه خانه آب بهارستان رعایت نشده است
رئیس دادگستری شهرستان آستارا نیز در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: زیرساخت های آبی و فاضلابی شهرستان آستارا برای جمعیت ۹۱ هزار نفری می باشد که با افزایش شناوری جمعیت، زیرساخت های آبی آن از دسترس خارج می شود. 

عباس جاذب با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل در تصفیه خانه آب شرب بهارستان رعایت نشده است، تصریح کرد: به دلیل مرزی بودن شهرستان آستارا و پوشش کوهستانی و جنگلی محدوده مرزی آن ممکن است به لحاظ مباحث بیوتروریست خطراتی را برای مرزنشینان ایجاد کند.

بحران آبی را سپری و در ورشکستی آبی قرار داریم
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا نیز در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان، بحران آب شهرستان آستارا را ناشی از کمبود منابع آبی و استفاده نادرست از آن دانست و اظهار کرد: اکنون مرحله بحران آب را سپری کرده و در مرحله ورشکستی آبی قرار داریم.

یاسر هم دمی با بیان اینکه با احیای و بازسازی چشمه ها و استفاده از آب شیرین کن ها می توان مشکل آبی شهرستان آستارا را برای مدت محدودی برطرف کرد، افزود : با متخلفینی که نسبت به نصب انشعابات غیرمجاز روی شبکه آب شهری اقدام می کنند برخورد می شود.

رهاسازی شبانه فاضلاب منازل به خیابان ها 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا نیز در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: 56 مورد شکایت درخصوص معضل فاضلاب به بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان صورت گرفه و این تهدید بزرگی برای سلامت مردم محسوب می شود.

فرید بصیری مقدم با بیان اینکه متخلفین امور فاضلاب به صورت سطحی و ضعیف برخورد می شود، تصریح کرد: در خیابان حکیم نظامی که یکی از بهترین خیابان های شهر آستارا است شاهد رهاسازی شبانه فاضلاب و پسماند منازل و آپارتمان به خیابان هستیم. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان