جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از اجرای ۱۲ حکم قلع و قمع ابنیه غیرمجاز و آزادسازی ۲ هزار و ۱۲۵ متر مربع از اراضی زراعی و باغی این شهرستان در سال جاری خبر داد.

ساسان کارجویان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اراضی زراعی و باغی مد نظر، از اول سال جاری تاکنون از دست متصرفان و افراد سودجو آزاد شد و ارزش ریالی زمین ها ۵۵ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: بناهای غیرمجاز شامل انبار، حصارکشی و ساختمان بود و چند پرونده قلع و قمع بنای غیرمجاز نیز در دست تکمیل است و بعد از اخذ حکم قضایی نسبت به اجرای آنها و رفع تصرف از زمین ها اقدام خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی آستارا ادامه داد: احکام قلع و قمع، با پیگیری حقوقی جهاد کشاورزی آستارا از دادگستری این شهرستان اخذ و با هماهنگی های بعدی با دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به مرحله اجرا گذاشته می شود.

کارجویان به وجود هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی و فعالیت حدود ۶ هزار و ۹۰۰ بهره بردار در این اراضی اشاره کرد و گفت: تخریب و تصرف زمین های کشاورزی، ضرر زیادی به بخش کشاورزی و اقتصاد آن وارد می کند و برابر قانون باید با ساخت و ساز غیرمجاز در بخش کشاورزی مقابله شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان