جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به اینکه در صورت تکرار زلزله سال ۶۹ خسارت بیش از ۹۰ درصد کاهش می یابد، گفت: ۷۰ درصد خانه های روستایی گیلان مقاوم سازی شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس صابر شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه بیشترین خسارات مربوط به بارش های امسال مربوط به تالش و ماسال است، اظهار کرد: خسارت اولیه بیش از ۸۰ میلیارد تومان برای کل استان برآورد شده که شامل زیرساخت ها و منازل مسکونی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به میزان آمادگی این استان برای مقابله با بلایای طبیعی، گفت: ۳۳ مورد بلای طبیعی در کشورمان رخ می دهد که از این میزان حدود هفت مورد در گیلان وجود دارد و تمامی دستگاه های مرتبط نیز در راستای پیشگیری از خسارت های بالا فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه در صورت تکرار زلزله سال ۶۹ گیلان، خسارات تا بالای ۹۰ درصد نیز کاهش می یابد، افزود: ۷۰ درصد خانه های روستایی مقاوم سازی شده اند؛ ضمن قبول کمبودها، پیشرفت های خوبی نیز داریم و مردم نباید در این باره نگران باشند.

صابر با بیان اینکه اعتبارات مربوط به آبخیز داری و منابع طبیعی به عنوان دو رکن اصلی مقابله با سیل و بلایای طبیعی کافی نیست، بیان کرد: تمامی دستگاه ها خطرات احتمالی را شناسایی کردند و پروژه ها را انجام می دهند اما علت کندی کار، کمبود اعتبارات این حوزه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان ادامه داد: سال گذشته بیمه ای برای پوشش خسارات زمان حوادث در کل استان گیلان انتخاب شد که مورد استقبال بخش قابل توجهی از روستاییان استان قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری جلسات جهت هماهنگی و تبیین وظایف هر دستگاه در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی تصریح کرد: هر دستگاهی در زمان وقوع حادثه وظیفه خود را می داند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان