جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به حادثه فوت کودک ۱۱ ساله بر اثر بی احتیاطی راننده کامیون در محور برفی، گفت: پلیس از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ در محورهای برفی جلوگیری می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ جاور صفاری شامگاه شنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به حادثه جان باختن یک کودک ۱۱ ساله در حادثه تصادف در جاده لاریخانی سیاهکل به دلیل بی احتیاطی راننده کامیون و عدم استفاده از زنجیر چرخ در مسیر برفی، اظهار کرد: این حادثه ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز جمعه رخ داده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه یک دستگاه کامیون کشنده تریلی از دیلمان به سمت سیاهکل در حال حرکت بوده که در کیلومتر سه جاده دیلمان در محوری که یخبندان بوده این خودرو به دلیل عدم استفاده از زنجیر چرخ و رعایت نکردن سرعت مطمئنه کنترل و هدایت وسیله نقلیه را از دست خارج شده است.

سرهنگ صفاری ادامه داد: این خودرو در ابتدا از مسیر خود منحرف شده و با توجه به سراشیبی بودن مسیر با پنج دستگاه خودروی پارک شده در کنار جاده برخورد و در این حادثه سه نفر مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه در این حادثه دختر بچه ۱۱ ساله به دلیل شدن جراحت وارده پس از انتقال به مرکز درمانی فوت می کند، افزود: با توجه به گزارشات دریافتی حال دو مصدوم دیگر مساعد است.

رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به اینکه عدم رعایت سرعت مطمئنه از سوی کامیون کشنده و عدم توانایی کنترل خودرو در جاده لغزنده بوده است، گفت: با توجه به بارش برف روزهای گذشته و یخبندان برابر ماده ۱۸۹ آئین نامه راهنمایی و رانندگی رانندگان باید از زنجیر چرخ و لاستیک یخ شکن در این محورها استفاده کنند.

وی تأکید کرد: تردد بدون استفاده از تجهیزات ایمنی زمستانی برای رانندگان در این محورها ممنوع است.

سرهنگ جاور با اشاره به اجرای طرح زمستانی پلیس راه در محورهای کوهستانی استان گیلان، گفت: نیروهای پلیس از اول آذر ماه امسال در قالب این طرح در محورهای استان به ویژه محورهای کوهستانی مستقر هستند.

وی ادامه داد: پلیس علاوه بر اعلام قانون رانندگان متخلف از تردد آنها در محورهای برفی جلوگیری می کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان