جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه باید روند واکسیناسیون دُز سوم واکسن کرونا در استان تسریع شود، گفت: همه دستگاه ها در این زمینه با علوم پزشکی همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان با اشاره به تلاش های کادر درمان و پرستاران طی دو سال گذشته در خدمات رسانی به بیماران کرونایی، اظهار کرد: رودبار تنها شهرستان زرد در استان گیلان است که باید برای تغییر رنگ این شهرستان نیز تلاش شود.

وی با بیان اینکه بر اساس نظر کارشناسان قدرت سرایت اومیکرون بیشتر از سایر سویه ها به ویژه دلتا است، تصریح کرد: با توجه به این شرایط رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تسریع در تزریق دُز سوم واکسن کرونا بسیار حائز اهمیت است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه با توجه به بررسی های صورت گرفته تزریق دُز سوم در عدم ابتلاء و یا کاهش شدت بیماری کرونا بسیار تأثیرگذار است، ادامه داد: همه به ویژه سازمان ها و ادارات و نهادها باید در تسریع روند واکسیناسیون دُز سوم با علوم پزشکی همکاری کنند.

وی با تأکید بر لزوم تقویت اجرای طرح شهید سلیمانی و استفاده از ظرفیت بسیج و داوطلبان در راستای کاهش فشار بر کادر ایثارگر درمان، اضافه کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از عادی انگاری، استفاده از ماسک به ویژه در اصناف پر رفت و آمد باید با دقت اجرا و نظارت شود.

عباسی با بیان اینکه باید برنامه هایی با رویکرد اقناعی و آموزشی در صدا و سیما و رسانه های پخش و منتشر شود، تصریح کرد: واکسن از سوی دولت تأمین شده و باید نظام مراقبت با تمرکز بر سویه امیکرون تقویت شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان