جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با اشاره به ورود سویه جدید ویروس کرونا "اومیکرون" به کشور گفت: خطر سویه جدید استان گردشگرپذیر و مسافرخیز گیلان را هم تهدید می کند، پس نباید ذهنیت مردم استان نسبت به رعایت ...

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله عباسی روز شنبه در جلسه ستاد کرونا استان گیلان اظهار داشت: برای مقابله با موج های احتمالی بعدی سویه های جدید لازم است واکسیناسیون عمومی به ویژه تزریق دز دوم و سوم در استان گیلان تقویت شود.

وی با بیان اینکه نهادها و سازمان های ذیربط برای دز سوم واکسن کرونا همکاری بیشتری داشته باشند، افزود: ضمن تشکر از فرمانداران و بسیج در طرح شهید سلیمانی، ضروری است سالن های تجمیعی در شهرستان ها را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تقویت کنند و دز سوم قابل دسترس باشد البته واکسن به اندازه کافی در گیلان وجود دارد.

عباسی با اشاره به سرعت سویه ویروس جدید اومیکرون و ضرورت توجه جدی به رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسن گفت: سرعت بالای این ویروس می تواند در مدت کوتاهی مشکلات زیادی را برای مدیریت کرونا ایجاد کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تزریق دز دوم و سوم واکسن کرونا را ضرورت انکارناپذیر دانست و اضافه کرد: تزریق واکسن از جمله دز دوم و سوم قدرت دفاعی بدن را برای مقابله با ویروس اومیکرون افزایش می دهد؛ بنابراین ضروریست تا رسانه ها اطلاع رسانی داشته باشند.

وی با تاکید بر اعمال شیوه نامه های بهداشتی از جمله فاصله گذاری و پرهیز از تجمعات غیرضروری اظهار داشت: در صورت ضرورت برگزاری مراسمات، طبق مصوبات ستاد استانی و ملی رعایت ۵۰ درصد ظرفیت اماکن الزامی است.

استاندار گیلان بر هشدار سازی رسانه ای برای رعایت پروتکل های بهداشتی همچون ماسک تاکید کرد و گفت: نباید شرایط کرونایی برای عموم عادی انگاری شود، زیرا در صورت شیوع ویروس جدید اومیکرون، کنترل بیماری بسیار سخت خواهد بود.

وی با بیان اینکه مردم گیلان همکاری خوب و جدی با عوامل و دست اندرکاران مقابله با بیماری کووید ۱۹ داشته اند، اظهار داشت: این همکاری ها باید تداوم داشته باشد هنوز رودبار در شرایط زرد کرونایی قرار دارد.

هم اکنون ۱۵۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ مورد جدید مبتلا به کرونا بستری و ۴۰ نفر ترخیص شده اند.

بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک املش، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال، رضوانشهر، تالش، رودسر و آستارا در نقشه جدید کرونایی استان گیلان در رنگ بندی آبی قرار دارند و تنها شهرستان رودبار زرد است.

گیلان با ٢ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان