جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- امام جمعه موقت رشت با اشاره به چالش نرخ رشد جمعیت در استان، گفت: مسئولان گیلان برای حل مشکلات برنامه محور عمل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام صفر قربانپور در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت به در پیش بودن حماسه هشتم و نهم دی ماه اشاره و اظهار کرد: اهمیت حماسه ۹ دی را می توان از چند وجه بررسی کرد.

وی با بیان اینکه یکی از ابعاد این حماسه پروژه نفوذ دشمن در میان برخی خواص بود که عیان شد، افزود: برخی خواص فریب خورده در سال ۸۸ آسیب و خسارت های فراوانی به کشور وارد کردند.

حجت الاسلام قربانپور با اشاره به ناگفته های بسیار فتنه سال ۸۸، ادامه داد: هنوز ابعاد زیادی از این فتنه برای جامعه به ویژه نسل جوان ناگفته مانده است.

وی با تأکید بر اینکه نباید فتنه ۸۸ و ابعاد مختلف آن فراموش شود، گفت: گیلانی ها همانند همیشه که در صحنه های حساس نظام و انقلاب حضور داشتند در این سال نیز یک روز جلوتر از سایر نقاط کشور وارد عمل شدند و این حماسه در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شد.

امام جمعه موقت رشت در ادامه به مشکلات کشور و کار سخت دولت برای رفع آنها اشاره و تصریح کرد: گیلان نیز از این مشکلات که میراث گذشتگان است بی بهره نبوده و مسئولان باید با برنامه های دقیق میان مدت و بلندمدت در راستای حل این مشکلات گام بردارند.

وی با تأکید بر پرهیز از روزمرگی در میان مسئولان، اضافه کرد: مسئولان باید برنامه محور در گیلان عمل کنند.

حجت الاسلام قربانپور کاهش نرخ رشد جمعیت را از مهم ترین چالش های پیش روی استان گیلان برشمرد و تأکید کرد: باید با تدوین برنامه های مناسب و مدیریت دقیق نسبت به رفع این مشکل گام های اساسی برداشته شود.

وی با بیان اینکه امروز یکی از چالش های گیلان نبود کارگروهی و مدیریت مناسب است، گفت: حل مشکلات گیلان نیازمند تعامل و داشتن برنامه است.

امام جمعه موقت رشت به موضوع کمبود منابع آبی به ویژه در بخش کشاورزی نیز اشاره و تأکید کرد: در حوزه کشاورزی نیازمند داشتن برنامه ریزی های مدون برای بهبود شرایط به ویژه در حوزه تأمین آب هستیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان