جستجوگر خبری شهرستان شفت

مجری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان گیلان با بیان اینکه این بنیاد پرداخت ۸ میلیارد اعتبار و اشتغال زایی برای ۳۰۰ نفر در رشت گفت: بنیاد برکت به دنبال توسعه روستاها و ایجاد درآمد پایدار مبتنی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی شامگاه پنجشنبه در دیدار با مجری اشتغال بنیاد برکت گیلان اظهار کرد: در شرایطی که  مشکلات اقتصادی در جامعه  سایه افکنده گره گشایی بنیاد برکت در حوزه اشتغال میتواند خود تسهیل امورات مردم در بخش اقتصاد و درآمدزایی خانوارهای روستایی است.

وی با اشاره به گستره مشکلات مردمان حاشیه شهر رشت بیان کرد: انتظار میرود نهادهای حمایتی و توسعه محور محوریت توجه و تمرکز خود را  بر این مناطق کمتر برخوردار معطوف کنند، چه بسا مشکلات در این مناطق بسیار بحرانی تر از مناطق روستایی باشد.

وی با تأکید بر حمایت از روستاها و فعال کردن آن ها در حوزه کسب وکار خرد تصریح کرد: در راستای فعال کردن مشاغل در حاشیه شهرها باید حمایت از زنان توانمند که قوام و محور خانواده بوده و موجب پایداری و پویندگی  می شوند صورت گیرد.

وی با بیان اینکه حمایت از زنان حاشیه شهر توسط بنیاد برکت  انجم شود، افزود: هر جا زنان فعال شدند و حضور داشتند، تولید و مولد بودن را در محصولات و تولیدات در بخش صنعت و تولیدات کشاورزی و صنایع دستی شاهد بودیم.

اشتغال زایی برای ۳۰۰ نفر در رشت توسط برکت

مجری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به رویکرد این بنیاد برای اشتغال زایی اظهار کرد: بنیاد برکت در مدل مبتنی بر  تسهیلگری به ایجاد مشاغل خرد و خانگی اجتماع محور با نظارت های مستمر، به دنبال توسعه روستاها و ایجاد درآمد پایدار مبتنی بر و توانمندی مناطق هدف است.

یاسر رمضان نژاد با بیان اینکه بنیاد برکت از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۷ طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در روستاهای بخش سنگر  راه اندازی کرده تصریح کرد: تلاش کردیم که مشاغل ایجادشده در روستاها با توجه به مزیت مناطق باشد که بر این اساس مشاغل استقراریافته بر حمایت و پرداخت تسهیلات کشاورزی، بوم گردی، مشاغلی همچون پرورش مرغ،  صنایع دستی، خدمات گردشگری، پرورش طیور،  مشاغل فنی و خدماتی و صنایع دستی از جمله بافت گلیم، رشتی دوزی و حصیربافی بنانهاده شده است.

وی با بیان اینکه طرح سحاب بنیاد برکت توانسته در حوزه مشاغل خانگی ۳۰۰ شغل در مناطق روستایی شهرستان رشت استقرار دهد، گفت: بالغ برهشت میلیارد تومان اعتبار تاکنون صرف ایجاد کسب وکارها شده که تا پایان سال این میزان افزایش پیدا میکند.

مجری اشتغال بنیاد برکت گیلان با اشاره به  اینکه به تمام روستاییان متقاضی اشتغال که دارای شرایط حداقلی بوده اند تسهیلات پرداخت کردیم، افزود: طرح های اشتغال زایی بنیاد علاوه بر ارتقای معیشت و سطح زندگی، رونق کسب وکار را با محوریت تسهیلگران با توجه به شرایط روستا دنبال کرده وبه  توان افزایی جامعه محلی با توجه به داشته ها ودانش وهنر بومی مردم کمک میکند.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان