جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به تشکیل کارگروهی با رویکرد جهادی برای احیای تالاب انزلی، گفت: امروز وارث تصمیمات نادرست گذشتگان در این زمینه هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه بررسی وضعیت تالاب های گیلان علت گسترش حریم تالاب را به دلیل افزایش رسوبات در آن عنوان و اظهار کرد: عدم آبخیزداری در تالاب عامل ایجاد وضعیت فعلی است.

وی با بیان اینکه راه نجات تالاب کار کارشناسی علمی و دقیق است، تصریح کرد: تصمیمات امروز به حیات و زندگی آینده مردم تالاب بستگی دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه کار گروهی با رویکرد جهادی برای احیای تالاب انزلی ایجاد شود، گفت: با ادامه روند فعلی به جایی نمی رسیم زیرا در این سال ها سازمان ها و ادارات مختلف قدمی برای احیای تالاب برنداشتند و وارث تصمیمات نابخردانه افرادی بودند که امروز کار را برای ما سخت کرده است.

عباسی با اشاره به اینکه عملکرد مسئولان برای احیای تالاب عرصه را برای مردم سخت و زندگی را برای آبزیان و پرندگان آن محدوده سمی کرده است، افزود: ایجاد شرکت مادر تخصصی و پیگیری این موضوع به صورت ملی یکی از پیشنهادات در این زمینه است زیرا بحث استانی در این باره امکان پذیر نیست و نیازمند حمایت های ملی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تعیین حد بستر تالاب انزلی باید بر اساس کنوانسیون رامسر باشد، تصریح کرد: وظیفه ما خدمت به روستاییان اطراف تالاب انزلی است اما اجازه دست اندازی به هیچ احدی را در این منطقه نمی دهیم و جلوی اقدامات سو استفاده گران را می گیریم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه پیشگیری از افزایش رسوب گذاری در تالاب انزلی ضرورت دارد، بیان کرد: آبخیزداری استان نیز باید رودخانه های آبریز به تالاب را مدیریت کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان